ביום שישי הקרוב, 16.6.2017 בשעה 9:30 יפגינו מאות מתושבי עמק חפר בצמתים המרכזיים של כביש 4 (צומת רופין, צומת העוגן, ושני צמתים נוספים בכניסה לכפר יונה) במסגרת המאבק נגד הקמת שדה התעופה בשטחי העמק ובסמוך להם.


כזכור, בעקבות החלטת הממשלה להעתיק את שדה התעופה בהרצליה בוחנים כיום מוסדות התכנון חלופות להקמת שדה תעופה חדש למטוסים ומסוקים. שתיים מבין שמונה החלופות העומדות על הפרק נמצאות בשטח המועצה האזורית עמק חפר, האחת בבית הלוי והשנייה בגאולי תימן. שתי חלופות הנמצאות בתנובות ובחדרה מזרח נושקות ליישובי העמק.
מדובר בשדה תעופה שבו מיועדות להמריא ולנחות כ-120,000 טיסות מדי שנה (המראה או נחיתה אחת כל 2 דקות בממוצע לאורך השנה כולה, כולל בשבתות וחגים).


אורך המסלול המתוכנן, יחד עם "משפכי" הנחיתה וההמראה ונתיבי הקפות המטוסים, מתפרסים במעגלי ענק על פני קילומטרים לכל צד, ומתוכננים לשלוט באופן מוחלט בשמי עמק חפר, באוויר שמעל מרבית תושביו, ומעל השטחים הפתוחים, נתיבי נדידת הציפורים ומקווי המים אותם פוקדות מאות אלפי ציפורים בשנה.


השלכות הקמת שדה התעופה באזור עמק חפר תהיינה רבות, קשות ובלתי הפיכות. חיסול של מרחבי טבע ירוקים ועתירי המבקרים שמשרתים את כל מרכז הארץ; פגיעה אנושה באגמי ובאתרי הנדידה של מאות אלפי העופות הנודדים שמושכים עשרות אלפי מבקרים, כיסוי הריאה הירוקה בשמיכה עבה של בטון ומטוסים פולטי זיהום שיחסלו אם החי והצומח הטבעי, סלילת כבישי גישה חדשים שיכבירו עוד כיסויי אספלט על השטח הטבעי וכמובן פגיעה קשה בחייהם של תושבי העמק – גם באיכות חיים וגם סיכון החיים עצמם בזיהום אוויר מסיבי ובסכנת התנגשות בין מטוסים לעופות נודדים גדולים (שקנאים).


בשנים האחרונות הפך עמק חפר לשטח ההפקר של המדינה. בכל פעם מחדש מחליטה המדינה להלאים חלק משטחי המועצה תוך התעלמות מהפגיעה הסביבתית ומן התושבים ולהקים תשתית כזאת או אחרת אם זה מתקן גז, תחנת כח, מסילת ברזל או כביש.


ראש המועצה, רני אידן: "למועצה האזורית עמק חפר ולתושביה נמאס להיות ברירת המחדל של מדינת ישראל בכל הנוגע לסיפוק גחמותיהם של גורמים המונעים מאינטרסים עלומים בעוד קיימות חלופות טובות וראויות יותר בכל ההיבטים. אני פונה לכל אחת ואחד מכם להיענות לקריאת וועד הפעולה לחבור אלינו למאבק ולהשתתף בהפגנה".