לרגל מסיבות סיום הלימודים ויציאת תלמידי התיכונים לחופשות הקיץ נערכה פגישה לבחינת דרכי התמודדות עם התנהגויות סיכון של בני נוער: שכרות, סמים ומסיבות לא חוקיות. בפגישה השתתפו רב"שים, נציגי מג"ב, חברי סיירת ההורים, נציגי מחלקת הנוער והממונה על נושא הסמים והאלכוהול במועצה. 

 

בקבוקי בירה בים

 

כך נצמצם התנהגויות סיכון של בני הנוער בקיץ. לחצו כאן


המשתתפים בכנס ציינו את חשיבות התקשורת ושיתוף הפעולה בין כלל הגופים; בנוסף דובר בכנס על החשיבות הרבה ביידוע ובהסברה להורים לגבי הדרכים לצמצם ולמנוע התנהגויות סיכון בקרב ילדיהם. 


ראש המועצה רני אידן רואה בהתמודדות עם התנהגויות סיכון של בני נוער חשיבות עליונה. לאחרונה הטיל אידן על מנהל כפר הנוער מבואות ים ובית ספר רמות ים, אשר קסו, לעמוד בראש צוות שיכין תכנית פיילוט להתמודדות מערכתית עם התנהגויות סיכון של הנוער בחוף חפר. התוכנית תועתק בהמשך לכלל יישובי המועצה.

ראש המועצה בסיור במקומות בילוי של נוער


לרגל פתיחת החופש הגדול ראש המועצה, וגורמים נוספים מן המועצה, סיירו במספר מקומות בילוי בעמק חפר כדי לאחל לבני הנוער חופשה נעימה, ולהתרשם מקרוב אחר הרגלי הבילוי של צעירי העמק. 

המועצה פועלת במשך כל השנה בקיום הרצאות וסדנאות להורים תחת הכותרת "הורים מחוברים בעמק חפר", בנושאים שונים הקשורים למניעה וצמצום התנהגויות סיכון בקרב בני נוער וילדים. במהלך הקיץ יתקיים פרויקט "מתחברים לנוער בחופים" בחוף בית ינאי במשך 11 לילות, בימי חמישי ושישי, בשותפות הורים, מחלקת הנוער, אגף הרווחה ורשות הטבע והגנים. זאת במטרה לצמצם התנהגויות סיכון ולספק אלטרנטיביות לבילוי עבור בני הנוער השוהים בזולות בחוף הים.