המרכז ליזמים ירוק פתח את שעריו באופן רשמי ביום חמישי, בטקס חנוכת הבית שבמרכזו הרובוטית Black Widow גזרה את הסרט. הרובוטית הופעלה על ידי נציגי קבוצת הרובוטיקה 2630 עמק חפר אשר בעוד כחודש יעברו למשכנם החדש בתוך מרכז היזמות ירוק שבקמפוס רופין.

נחום איצקוביץ' ורני אידן צילום אור ברק


בטקס שנערך קודם לגזירת הסרט נשאו דברים ראש המועצה רני אידן, נחום איצקוביץ', לשעבר ראש מועצת עמק חפר וכיום מנהל הרשות להשקעות במשרד הכלכלה וממלא מקום יו"ר רשות החדשנות,  צביקה גרבר, מנכ''ל אפיקי חפר ולירן שחר ואלי ברק הבעלים והיזמים של מרכז ירוק.


נחום איצקוביץ' ורני אידן צילום אור ברק


כ-200 אורחים כיבדו את האירוע, נהנו מכיבוד קל ומבירה מצוינת – בירה אלכסנדר, המיוצרת בעמק חפר. אחרי דברי הברכה וגזרת הסרט, הקהל רותק על ידי אריה מליניאק, בעבר מאמן נבחרת ישראל בכדורסל, כיום פרשן ספורט ומאמן אישי מצליח, אשר המציא גישת אימון שמבוססת על ניהול ארגוני באמצעות אבחנות של אימון ספורט. הרעיון המרכזי הוא שכל סיטואציה בחיים היא משחק, יש לה כללים, שחקנים, "מגרש" ו"יציע". בני אדם הם צופים ופרשנים, או שחקנים פעילים.

ירוק הוא מרכז חדש ליזמות, סטארטאפיסטים ועצמאיים בתוך קמפוס רופין. המקום משלב בתוכו מרכז לליווי והעצמת יזמים, מרחבי עבודה פתוחים ואישיים, את מועדון הרובוטיקה של עמק חפר וכן פעילות מדעית טכנולוגית לנוער ולמבוגרים.

ריתק את הקהל. אריה מליניאק


במיזם אותו מובילים אלי ברק ולירן שחר, שהוקם בשיתוף פעולה עם המועצה האזורית עמק חפר ואגודת חפר אנרגיות, הושקעו כ-5 מיליון שקלים. קצב האיכלוס של ירוק הוא מהיר יחסית וכבר בחודש הראשון לפעילותו הושכרו שליש ממרחביי העבודה שבו.