תושבי עמק חפר והסביבה הפגינו ביום שישי בצומת בית ליד - במסגרת המאבק נגד הקמת שדה תעופה בעמק חפר ובסביבותיו.

 

ראש המועצה עם שלט בהפגנה


בהפגנה שהתקיימה ביום שישי האחרון (8.9.2017) בצומת בית ליד השתתפו כ-100 מתושבי עמק חפר והסביבה במחאה נגד האפשרות שיוקם שדה תעופה אזרחי באזור. המפגינים אחזו בידיהם שלטים כגון: "שדה תעופה לא בבית ספרנו", "זהירות - בית ספר לטיסה לפניך", "עמק חפר לא תהפוך לחצר האחורית של תל אביב" ועוד. גם הנהגים שעברו באזור האטו וצפרו כאות הזדהות עם המפגינים. 


כזכור, בימים אלו נבחנות במוסדות התכנון החלופות להקמת שדה תעופה במקום זה הקיים בהרצליה - שדה תעופה לעשירון עליון בלבד. בין החלופות ישנן 4 חלופות הנמצאות בשטחה של המועצה האזורית עמק חפר וסביבותיה.

 

מפגינים נגד שדה התעופה בעמק חפר

השלכות הקמת שדה התעופה באזור עמק חפר תהיינה רבות, קשות ובלתי הפיכות. חיסול של מרחבי טבע ירוקים ועתירי המבקרים שמשרתים את כל מרכז הארץ; פגיעה אנושה באגמי ובאתרי הנדידה של מאות אלפי העופות הנודדים שמושכים עשרות אלפי מבקרים; כיסוי הריאה הירוקה בשמיכה עבה של בטון ומטוסים פולטי זיהום שיחסלו את החי והצומח הטבעי; סלילת כבישי גישה חדשים שיכבירו עוד כיסויי אספלט על השטח הטבעי; וכמובן - פגיעה קשה בחייהם של תושבי העמק – גם באיכות חייהם וגם בסיכון החיים עצמם בזיהום אוויר מאסיבי ובסכנת התנגשות בין מטוסים לעופות נודדים גדולים (שקנאים).


רני אידן, ראש המועצה האזורית עמק חפר: "זה פשוט לא הגיוני להקים שדה תעופה בעמק חפר, באמצע השטח הירוק, בפנינה של אזור השרון המשרתת שני מיליון תושבים שגרים בסביבה, עם ערכי טבע מאוד גבוהים ואתר הנחיתה הגדול בארץ לשקנאים. כל זאת כי קבוצה קטנה, בעלי מטוסי קלים ממרכז הארץ, רוצים מנחת למטוסים שלהם קרוב לבית. נמשיך להיאבק ולהתנגד בכל האמצעים העומדים לרשותנו להקמת שדה תעופה בעמק חפר!".