תלמידי בתי הספר העל-יסודיים בעמק חפר צועדים למען הטבע - ונגד שדה התעופה 

 

                                     שקנאים במצפור ויקר במאגר משמר השרון | צילום: טלה גביזון


צעדת "בני-נוער למען האגמים" תיערך ביום חמישי (9.11) במצפור ויקר במאגר משמר השרון, בהשתתפות תלמידי מערכת החינוך העל-יסודית בעמק חפר. 

הצעדה תצא בשעה 9:30 מהמצפור, תמשיך לאורך נחל אלכסנדר, ותסתיים בפעילות משותפת של בני הנוער ברחבת המרכז הקהילתי הצמוד לבית הספר קדם (שכזכור, מסלול ההמראה של שדה התעופה, אם יוקם בעמק, מתוכנן לעבור מעליו). 
ברחבת בית הספר יקבלו את פני הצועדים ראש המועצה רני אידן ותלמידי קדם.

ביום חמישי שעבר (2.11) אף נערכה שעת הסברה בכל בתי הספר בעמק חפר על המאבק נגד הקמת שדה התעופה. 


  

ההפגנה בביה"ס קדם, השבוע


ביום שני השבוע (30.10) קיימו המועצה והתושבים שביתת אזהרה בבית הספר קדם, המונה 500 תלמידים, בשעות 8:00-10:00. זאת משום שמסלול ההמראה של שדה התעופה המתוכנן יעבור מעל בית הספר, הנמצא בצמוד ליישובים עולש, בארותיים, בורגתא וחניאל. המפגינים מחו על הפגיעה האדירה הצפויה לילדים אם יוקם שדה תעופה: פגיעה לימודית וסכנת חיים במקרה של התרסקות. 
ראש המועצה רני אידן, אמר בהפגנה: "אנחנו לא יכולים בשום פנים ואופן להסכים ששדה התעופה יפגע בצורה כל כך קשה בבית ספר ובילדים קטנים. נמשיך להיאבק ונעשה הכול כדי לנצח ולהסיר את התוכנית הנוראית הזאת".

כזכור, בימים אלו אמורה הוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל) לבחור את החלופה לשדות התעופה הרצליה ושדה דב. אחת מהחלופות נמצאת בשטח מושב בית הלוי, במקביל לנחל אלכסנדר, כשאזורי ההמראה והנחיתה המיועדים צמודים למאגרי עמק חפר ולאגמון חפר.  


המשמעות: חיסול של מרחבי טבע ירוקים ועתירי מבקרים שמשרתים את כל מרכז ארץ ישראל; פגיעה קשה באתרי הנדידה של עשרות אלפי העופות הנודדים שמושכים רבבות מבקרים; הרס מוחלט של אחת מהריאות הירוקות הטבעיות האחרונות במרכז הארץ; פגיעה באיכות החיים של התושבים –  מפגעי רעש והרס הסביבה; והחמור ביותר - סיכון חיים ממשי בדמות סכנת התנגשות בין מטוסים לעופות.
 

בימים האחרונים פורסמו כתבות רבות בכלי התקשורת העוסקות בכוונה להקים שדה תעופה בסמוך למושב בית הלוי. כמה מהבולטות בהן: 

לרקע על המאבק נגד שדה התעופה לחצו כאן