תושבי שושנת העמקים חגגו בהפנינג שמח את חנוכת הפארק ומגרש החניה בגבולו הדרומי של היישוב בהשתתפות ראש המועצה האזורית עמק חפר רני אידן וסגנו אלדד שלם.

השקת גן

צלם: רון פרידמן

השטח עליו הוקמו הפארק ומגרש החניה היה מלא בפסולת שהושלכה אליו במהלך השנים. בעקבות המצוקה אליה נקלעו התושבים עקב סגירת קטע הכביש ליד מלון בלו ביי נדרש פתרון יצירתי. המגרש נוקה, במרכזו נשתלו דשא ועצים, הוצבו ספסלים ומסביבם הוקם מגרש חניה מרווח שנותן מענה לתושבי היישוב שמגיעים אליו מדרום.

יו"ר ועד היישוב, יוסי רור, אמר כי הפרויקט הזה הוא דוגמה למשבר שיצר הזדמנות. "הפכנו את הלימון ללימונדה" אמר. רור הודה למועצה שהייתה שותפה ליישוב בפרויקט וציין כי שני גני הילדים החדשים שבונה המועצה בשושנת העמקים ובחבצלת השרון יקלו אף הם מאוד על התושבים שעד כה מסיעים את ילדיהם לאביחיל.ראש המועצה, רני אידן, אמר שהוא מצדיע להנהגת יישוב ולתושבים על החוסן הקהילתי שגילו ועל הדרך בה ניהלו את המשבר. אידן: "מתחם החניה והריאה הירוקה ביחד עם מגרש הספורט הרב-תכליתי הסמוך משדרגים באופן משמעותי את איכות החיים ביישוב". עוד אמר כי הוא ממשיך להיאבק לאישור התוכניות לכביש עוקף חבצלת שהוא יהיה למעשה הפתרון המלא.

סגן ראש המועצה, אלדד שלם, שיבח את היישוב על שהצליחו להפוך אתר אשפה לגן פורח ואמר כי אין דרך ראויה יותר לניצול התקציב שהעבירה המועצה ליישוב.

נשאה דברים בת שבע נאור, מוותיקי היישוב והאחראית לבית החם לוותיקים שהקימה המועצה לא מכבר בשושנת העמקים.