עמית גן (16), תושב חרב לאת זכה בתואר סגן אלוף עולם (מקום 2) עד גיל 17 באליפות העולם לנוער בגלשני רוח מדגם ביק (BIC TECHNO 293) שנערכה בספרד בעיר טרגונה.

 

גלשן רוח


זהו שיפור להישג הקודם של עמית מאליפות אירופה שנערכה לפני כחודשיים, בה סיים במקום החמישי. 
עמית כבר הציב לעצמו את המטרה הבאה שלו - אולימפיאדת הנוער שתיערך בארגנטינה באוקטובר 2018. עמית מתאמן במועדון השייט שדות ים בחמש השנים האחרונות ונחשב להבטחה בענף הגלישה הישראלית. שני שייטים נוספים מהמועדון
הגיעו למקום הראשון והשלישי בתחרות - כך שלשלושת המקומות הראשונים הגיעו ישראלים המתאמנים באותה קבוצה.

אליפות העולם הייתה התחרות האחרונה של עמית בדגם הביק וכעת הוא החל להתאמן על הדגם האולימפי - ״הניל פרייד״.
לדברי עמית, "היתה תחרות מדהימה וקשה בו-זמנית, אינטנסיבית ותנאי הים היו מגוונים מאוד. הגעתי לתחרות אחרי תקופת הכנה טובה בה התאמנתי חזק, המוטיבציה שלי הייתה גבוהה לאחר שסיימתי חמישי באליפות אירופה וידעתי שאני מועמד בולט לפודיום באליפות העולם. אני מאוד מתרגש מההישג שלי וחושב שהעבודה הקשה שהשקעתי הניבה תוצאות. כמו כן אני מאוד שמח שאנחנו שלושה ישראלים, שלושה חברים מאותה הקבוצה ומאותו המועדון שקטפנו את שלושת המקומות הראשונים באליפות העולם - זהו הישג חסר תקדים!".
 

זוכים בתחרות גלשני רוח 2017


מאמן הנבחרת עודד אושר מסכם:  "זו הייתה תחרות בקנה מידה היסטורי לענף הגלישה בישראל. אני מתפקד תחת שני כובעים, מאמן נבחרת ישראל עד גיל 17 ובנוסף כמאמן הגולשים ממועדון השייט שדות ים. כמאמן האישי של עמית בשלוש השנים האחרונות, אני גאה בו. נכון להיום עמית נחשב לאחד הגולשים הבולטים בארץ, הוא משקיע את כל כולו בענף ואפשר לראות אותו מתאמן כל יום בים או בחדר הכושר של מועדון השייט".