כמאה חברים בצוותי ההתחדשות הבית-ספריים בעמק חפר, ובהם הורים, מורים ומנהלים, השתתפו במפגש של פורום ההתחדשות בחינוך של המועצה האזורית עמק חפר.

התחדשות בחינוך קהל


את המפגש, שנערך אתמול (שני 20.11) במתחם "ירוק" שבמרכז האקדמי רופין, הובילו ראש המועצה רני אידן, מנהלת אגף החינוך חינה קורן ומובילת ההתחדשות בחינוך במועצה, כרמית ברגמן-סמוראי. 
ראש המועצה רני אידן פתח את הכנס ואמר: "אנו נמצאים בעיצומו של מהלך ההתחדשות, ויש בתי ספר בעמק חפר שכבר מתקדמים בו בצורה מרשימה. נמצאים כאן אנשי חינוך וגם הורים רבים. הירתמות ההורים למהלך אינה מובנת מאליה, ואני מברך אותם על כך. נמשיך להיפגש בפורום הזה, ונמשיך להתקדם בתהליך ההתחדשות".
מובילת החדשנות במועצה, כרמית ברגמן-סמוראי, הוסיפה: "אנחנו במועצה מתווים את עקרונות החדשנות; לכל מנהל בית ספר יש אוטונומיה וזכות לעצב את בית הספר כראות עיניו, ברוח עקרונות אלה. בנוסף, חשוב לציין כי התהליך יהיה שקוף לציבור לאורך כל הדרך". 

 

התחדשות בחינוך רני אידן

ראש המועצה בכנס. בירך את ההורים על ההירתמות למהלך

פרופ' יורם הרפז, יועץ אקדמי לתהליך ההתחדשות בחינוך בעמק חפר, העניק במפגש הרצאה בנושא "מקהילה לקהילת חשיבה", שבה שרטט עקרונות להפיכת הקהילה כולה ללומדת, חוקרת, ממליצה ומיישמת.
מטרת פורום ההתחדשות היא להפגיש יחדיו אנשי חינוך, קהילה ואקדמיה שיהוו קהילת למידה וחשיבה, ויגבשו המלצות ישימות למערכת החינוך בעמק חפר. זאת על ידי קביעת קווי מתאר משותפים למוסדות החינוך, המותאמים למאה ה-21 ולצרכים שעלו מהקהילה - תוך כדי הדגשת הייחודיות של כל בית ספר ובזיקה למגמות מובילות בחינוך. 

לפורום יגויסו מיטב המומחים, ובמסגרתו יתקיימו סיורים במקומות מעוררי השראה. 
הפורום ישמש כקהילת חשיבה חוקרת, לומדת ומשפיעה, בהנחייתם של פרופ' הרפז ופרידה דרוק, יועצת ארגונית לתהליך. העבודה בפורום תתבצע תוך למידה משותפת בקבוצות מעורבות, על פי תחומי עניין וסביב עקרונות ואמצעים חינוכיים. חשוב לציין כי הצוות הרשותי להתחדשות בחינוך בוחן כל העת את המהלכים, ער לקולות העולים מהשטח, של הצוותים החינוכיים וההורים, ויבצע התאמות בהתאם.