יצא לדרך הפרויקט לטיפול בהתנהגויות מסוכנות של בני נוער בעמק חפר: 
המועצה תחל במהלך מקיף וארוך טווח, לצד פעילות מידית לצמצום התנהגויות הסיכון.


ראש המועצה, רני אידן, והפרויקטר שמונה לפרויקט, שאול עקביה


חברות וחברי הפורום לטיפול בהתנהגויות סיכון של בני נוער בעמק חפר התכנסו למפגש, שבו הוצגו עקרונות התוכנית המערכתית שגובשה לנושא. במפגש סוכם כי לצד תוכניות ארוכות טווח תתקיים פעילות מידית שוטפת לצמצום התנהגויות הסיכון - בעיקר שתיית אלכוהול, שימוש בסמים והתנהגויות סיכון בתחום המיניות. הפעילות תלווה בתוכנית הערכה, שמטרתה לבדוק כל העת את השפעת הצעדים הננקטים. 


הפורום למניעת התנהגויות סיכון הוקם ביוזמת ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, שאף עומד בראשו. חברים בו סגן ראש המועצה, אלדד שלם, נציגי אגפי החינוך והרווחה והשירותים החברתיים, המרכז הקהילתי האזורי, מחלקת הנוער והשירות הפסיכולוגי במועצה, יושבי ראש ועדי יישובים, נציגים מוועדות חינוך ונוער, מנהלי בתי הספר העל-יסודיים, נציגי הנהגות ההורים והתלמידים, מנהלי מרכזים קהילתיים, נציגי משטרה והרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול ונציגי ציבור.

לדברי ראש המועצה, רני אידן, "יש בעמק נוער נפלא, אבל כמו בכל מקום גם אצלנו יש בני נוער שזקוקים לסיוע ולהכוונה. נדרשת עבודה משותפת של כלל הגורמים על מנת להצליח לצמצם באופן משמעותי את התנהגויות הסיכון בקרב בני הנוער. למהלך הזה נדרשות יזמות, חדשנות ולמידה של מודלים מוצלחים מהארץ והעולם. זוהי משימה חשובה, ואני בטוח שבכוחות משותפים נצליח לעמוד בה".   

 

פורום ההתחדשות בחינוך


מירב הפעילות תתקיים במסגרת בתי הספר העל-יסודיים בעמק: מעיין-שחר, רמות ים וקריית החינוך ע"ש בן-גוריון. זאת, לאחר ששלושת מנהלי התיכונים יגבשו תוכניות עבודה, שיתקיימו בהדרגה ובאופן מודולרי, בתמיכת מטה המועצה והפרויקטור מטעמה, שאול עקביה.

לדברי עקביה, "בזמן הקרוב נבחן דרכים לטיפוח קבוצות מנהיגות מקרב בני הנוער לצד הדרכות של הורים וצוותים חינוכיים. פעילות הפורום תיערך בשני רבדים – מפגשי שולחן עגול מרכזי, שיתקיימו אחת לחודשיים, ושלושה שולחנות עגולים אזוריים בראשות מנהלי התיכונים". 


במסגרת המפגש שמעו המשתתפים את הרצאתו של הפסיכולוג החברתי, חיים עמית, בנושא מקומם של ההורים והמחנכים בהתמודדות עם התנהגויות סיכוניות בגיל ההתבגרות.