מאת נועם מרקו, בורגתה, תלמיד כיתה י"א בקריית החינוך ע"ש בן גוריון (רופין) 

במסגרת שבוע הנוער של עמק חפר החליפו בני נוער בוגרי תוכנית מודל האו"ם (תוכנית לפיתוח מנהיגות) את ראש המועצה, סגנו, מנכ"לית המועצה, גזבר המועצה וראשי האגפים, במטרה לחוות מקרוב את עבודת המועצה - ולקדם נושאים שונים הנוגעים לנוער בעמק.

 

                                ראש המועצה רני אידן מעניק את מפתח המועצה למחליפתו ענבל עמיר

בפתיחת היום התכנסו בני הנוער ובעלי התפקידים במועצה בטקס חגיגי, שבו ראש המועצה רני אידן העניק את מפתח המועצה למחליפתו ענבל עמיר, תלמידת תיכון רמות-ים. לאחר מכן התלוו בני הנוער לבעלי התפקידים וחוו עמם את שגרת יומם.

ראשי המועצה עמיר ואידן קיימו ישיבה בנושא התנהגויות סיכון בקרב בני נוער, בהשתתפות מנהלי בתי הספר העל-יסודיים, מנכ"לית המועצה, סגן ראש המועצה, מנהלת המרכז הקהילתי, מנהלת אגף החינוך ומנהל מחלקת הנוער. עידו ליידנר, תלמיד קריית החינוך ע"ש בן גוריון (רופין), אשר החליף את מנהלת אגף החינוך חינה קורן, אמר בתום הפגישה: "הגענו מגובשים ומהר מאוד נכנסנו לעניינים. למרות שלעתים היינו חלוקים בדעתנו עם שאר יושבי החדר, היה תענוג לראות את הרצון הגדול להקשיב לנוער, ללמוד ממנו ולהרחיב את שיתוף הפעולה עמו".


בתמונה (מימין): קרן סידורובסקי, מנהל מחלקת הספורט פיליפ סימון,
טל ארזי וסגן ראש המועצה אלדד שלם


טל ארזי (מעיין שחר), שהחליפה את סגן ראש המועצה אלדד שלם, השתתפה עמו בפגישות עם ראש המועצה, עם מנהל מחלקת הספורט, פיליפ סימון, ועם מנהל מחלקת הביטחון, יהודה בן עזרא, בפגישה בה נדונה תחושת הביטחון של בני הנוער בבתי הספר. בני הנוער ובכירי המועצה בתמונה קבוצתית


עומרי רוזנר (רופין) החליף את מנכ"לית המועצה רינת זונשיין. עמרי התוודע לאתגרים עמם יש להתמודד בקבלת החלטות, ולמשתנים שיש להתייחס אליהם בכל החלטה - העשויה להשפיע על גורמים רבים ושונים. 

באגף הרווחה והשירותים החברתיים התכנסו העובדות הסוציאליות של המועצה לדיון עם אופיר בלאוס (רופין), אשר החליף את מנהלת האגף גלית גרופר.

את מנהל מחלקת הנוער, עומרי בארי, החליפה ירדן אמיתי (מעיין שחר). השניים דנו בהרחבת מקומות עבודה לבני הנוער.

עוד השתתפו ביום חילופי השלטון: אלעד גילת (רופין) אשר החליף את יעל פלד כמנהל המרכז הקהילתי האזורי | קרן סידורובסקי (רופין) שהחליפה את פיליפ סימון, מנהל מחלקת הספורט | כפיר הראל (מעיין שחר) שהחליף את מתיה סער, מנהלת מחלקת התחבורה | נועם בן בכר (מעיין שחר) שהחליף את גזבר המועצה מנשה דוד.

אני, נועם מרקו, החלפתי את דובר המועצה חיים אלטמן ומנהל הדיגיטל אלעד וינגרד. זכיתי לסקר את יום חילופי השלטון, לשמוע על הדרכים להנגשת המידע לתושבים, ולחשוב על הדרכים לתקשר בצורה מיטבית עם בני הנוער באמצעות הרשתות החברתיות.