ראש המועצה רני אידן בפאנל רשויות החוף: "חשוב לנו לחזק את השותפות האסטרטגית עם הארגונים הירוקים"

ראשי ערים ומועצות הנמצאות לאורך חופי הים התיכון, וכן אנשי החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים ועמותות "אדם, טבע ודין" ו"צלול" השתתפו בכנס "רשויות החוף", שנערך בהרצליה, ועסק בחדשנות וצמיחה בסביבה הימית. 

 

רני אידן בפאנל בפורום רשויות החוף


אידן דיבר בכנס על חשיבותו של הים במרקם החיים בעמק חפר, ועל ההשקעה המתמדת של המועצה בשמירה על החופים ושיפור השירותים הניתנים בהם. הוא התייחס בדבריו לחשיבות שהוא רואה במחקר הימי; אידן סיפר על המכללה הימית במכמורת אשר הקים בשנת 1996 – וכיום היא היחידה המעניקה תואר בוגר (B.Sc.) במדעי הים (של המרכז האקדמי רופין).

בנוסף התייחס ראש המועצה לספורט הימי המתפתח במהירות עצומה, ואמר כי כ-2,000 בני אדם בכל הגילאים גולשים וחותרים בחופי העמק. לדבריו, המועצה תמשיך לקדם ולפתח את הספורט הימי - ולתמוך במועדון השייט בעמק חפר. 

בפאנל שהתקיים בנושא "שיתוף הפעולה של רשויות החוף עם התנועה הסביבתית" קראו ראשי המועצות, ובהם אידן, להגברת שיתוף הפעולה האסטרטגי עם הארגונים הירוקים, על מנת לבטל תוכניות בנייה בחופים ואת הפסקת הזרמת השפכים לים. 

עו"'ד אריאל אלסנר, מהמרכז האקדמי רופין, הציג מחקר העוסק בזיהום בנחל אלכסנדר, הנגרם בשל הפסולת המוזרמת אליו מהרשות הפלסטינית. אידן אמר כי "הזיהום המתמשך בנחל, וממנו אל הים, הוא נושא שמטריד אותנו מאוד. בעקבות בג"ץ שהגישה המועצה האזורית עמק חפר, בשנה הקרובה צפויות להתחיל סופסוף העבודות להקמת מתקן טיהור מודרני, שיטפל בשפכים אלה".