"האדם הוא תבנית נוף מולדתו"
שאול טשרניחובסקי


"עמק חפר: סיפורו של מקום" הוא ספר חדש ועב-כרס (244 עמודים!)  שראה אור החודש לאחר עבודה ממושכת ומאומצת – ויחולק לכל תלמידי כיתות ח' בעמק חפר. 

 


מתוך הספר


הספר, שנכתב על ידי ד"ר מיכאל (מיכה) אסף מכפר ויתקין, הופק ביוזמה משותפת של המועצה האזורית עמק חפר, המועצה הדתית עמק חפר, המחלקה למורשת ישראל של המועצה, אגף חינוך וזי"ת (זהות יהודית תרבותית בעמק חפר).

הוא מתאר את ההיסטוריה של העמק, את צורות ההתיישבות בו, את המאפיינים הגיאוגרפיים ואת פנינות הטבע. חלקו הארי מוקדש ל-41 יישובי העמק – קיבוצים, מושבים ויישובים קהילתיים. לכל יישוב יש עמוד בספר, המפרט עובדות שונות מן העבר וההווה שלו.  

הספר מחולק בימים אלה לתלמידי כיתה ח' בעמק חפר. בכל בית ספר תיערך תחרות ידע אודות מורשת עמק חפר, המתבססת על הפרטים המופיעים בספר. תלמידי כיתות ח' שיצטיינו בתחרויות יתחרו ב-6.5.2018 בעין החורש על תואר "אלוף המורשת של עמק חפר".

רוחצים בעין החורש. מתוך אלבום המועצה, 1943


"בסיום כיתה ז', שנת המצווה, משתתפים התלמידים במרוץ 'אוצר העמק', המתרחש ברחבי עמק חפר", אומר סגן ראש המועצה, אלדד שלם. "חידון המורשת החדש מהווה המשך ישיר לכך". 
לדברי יו"ר המועצה הדתית עמק חפר, יאיר בטיטו, "הספר יוחלק בכל שנה לתלמידים, כדי שילמדו על מורשת עמק חפר, ויתחברו עוד יותר למקום שבו הם גדלים, לומדים וצומחים. בשלב מאוחר יותר אנו מתכוונים להפיץ את הספר לכל בית אב בעמק, על מנת להעביר לכל התושבים את מורשת עמק חפר, מיום הקמתו ועד היום".