המועצה האזורית עמק חפר מעלה הילוך במאבק נגד אסדות הגז.
בימים אלה מכנסת המועצה האזורית עמק חפר את מטה המאבק המועצתי נגד הקמת אסדות הגז - שפעל בעבר בהצלחה במניעת הקמת מתקני גז על אדמות בעמק. זאת, על מנת להוות את חוד החנית גם במאבק הארצי נגד הקמת אסדות גז בקרבת החוף, ולתרום מהניסיון והידע הרבים שנצברו במועצה. 

הרצאה במעיין שחר על הגז

הסברה על הסכנה באסדות הגז, במעיין שחר


במסגרת זו, נערכת גם הסברה בנושא; בשבוע שעבר נערך אירוע הסברה לתלמידי כיתות ט'-י-י'א בבית הספר מעיין-שחר על אודות הסכנה הגדולה באסדות הגז המתוכננות, ואירועים דומים ייערכו בעתיד הקרוב. באירועים אלה, התלמידים נחשפים למידע על הסכנה שבהקמת אסדות לזיקוק גז בסמוך לרצועת החוף, שמשמעותן זיהום אוויר ומים.

לדברי ראש המועצה האזורית עמק חפר, "לאחר שגרמנו לכך שתתקבל החלטה לפיה הגז לא ינוקה ביבשה, כעת אנחנו נאבקים על כך שינקו את הגז על פי הבאר, כלומר בעומק הים ולא בקרבת החוף". 

בשנת 2012 החלו המועצה האזורית עמק חפר והתושבים במאבק נגד הכוונה להקים מתקני גז יבשתיים בעמק חפר. במסגרת זו, התקיימו הפגנות מקומיות וארציות בהשתתפות אלפי תושבים מעמק חפר, ונשכרו יועצים מקצועיים בתחומי סביבה, ביטחון, כימי, כלכלה, גז טבעי, גאולוגיה ימית ויבשתית, טבע ועוד. 
בנוסף נערך מאבק תקשורתי נרחב שכלל הפעלת לובינג, גיוס שרים וחברי כנסת למאבק ודיונים בוועדות הכלכלה והפנים בכנסת. במסגרת המאבק, המועצה הגישה בג"צ בטענה כי יש לתת עדיפות לטיפול בגז בעומק הים – ובית המשפט קיבל עמדה זו. 
כאמור, לאחר שהמאבק של המועצה האזורית עמק חפר הביא לביטול הכוונה להקים את מתקני הגז ביבשה, כעת המועצה לוקחת מקום מרכזי גם במאבק הארצי נגד הקמת אסדות גז בקרבת החוף.