השקה מרגשת של ספינה חדשה בשם "עוצמה", שתשמש ללימודי ימאות בבית הספר וכפר הנוער רמות ים, נערכה במעגן מכמורת.

הספינות החדשות של רמות ים"עוצמה" היא ספינת מפרש ממונעת, השנייה שהגיעה למבואות ים בשנה האחרונה, והיא מצטרפת לאחותה "נחושה". הספינה יוצרה בגרמניה, והובאה על ידי תלמידי ומורי הימאות בבית הספר, בשיט מסלובניה שארך שבועיים.  

טקס ההשקה נערך בהשתתפות תלמידים ומורי ימאות, ראש המועצה האזורית עמק חפר, מוטי אלמוג – המפקח על החינוך הימי במשרד החינוך, מנהל הכפר ובית הספר אשר קאסו, דבורה אפרת-שפיגל, יקירת כפר הנוער הימי מבואות ים, ונציגים נוספים מבית הספר, ממשרד החינוך, המינהל לחינוך התיישבותי, משרד התחבורה ו"עמותת ידידי מבואות ים". 

ראש המועצה אמר בטקס כי "אנחנו במועצה האזורית נמשיך לתמוך ולטפח בבית הספר רמות ים, מתוך תפיסה וראייה שהים הוא לא הגבול של מדינת ישראל אלא התקווה שלה. כמו שבן גוריון אמר: 'זו המולדת הרטובה שלנו'. הדרך שלנו להמשיך ולפתח את הגישה הזו היא באמצעות הכשרת אנשים בבית הספר הזה, שמהווה את חוד החנית בתחום". 

בתמונה: הספינות החדשות עוצמה (משמאל) ונחושה

הספינות החדשות ישמשו ככלי חינוכי ללימודי הימאות הענפים בבית הספר ולהפלגות ארוכות בארץ ובחו"ל. 
ברמות ים לומדים ימאות כל תלמידי חטיבת הביניים, מכיתות ז'-ט', במסגרת תוכנית הלימודים השבועית, וחלקם אף מעמיק את הלימודים במסגרת סל בחירה. בחטיבה העליונה לומדים מעל מאה תלמידים במגמת ימאות משכבות י'-י"ב, בהיקף של 5 יחידות לימוד, בהתמחות של משט ספינה. 

בשבוע שעבר חזרו תלמידי קבוצת האיכות של מגמת הימאות ברמות ים, "מפקדי סירות", מ"מבצע משוט" – 17 סירות שחתרו לעבר חוף דור ובחזרה, בפיקודם של מפקדי הסירות מהשכבות הבוגרות.