בית התרבות הוותיק של קיבוץ בחן שופץ בשיתוף פעולה של המועצה האזורית וועד הקיבוץ, תוך שמירת סגנונו הייחודי של המבנה.

בית התרבות נחנך בטקס חגיגי בהשתתפות ראש המועצה וסגנו, שבו סיפרו ותיקי הקיבוץ למשתתפים את סיפורו של הבית, שהוקם בשנת 1961. לאחר מכן הציג התושב עמית אביגדור את מערך החינוך הבלתי פורמלי החדש לילדי הקיבוץ, מהלך שתוכנן על ידי צוות תושבים נלהבים והוועד המקומי.

 


בית התרבות החדש ישמש להתכנסויות, מסיבות ואירועי הקיבוץ, וימשיך לפעול גם כמועדון חברים של קהילת בחן - כייעודו המקורי. את תכנון בית התרבות החדש ביצעה האדריכלית עדי עמית פריימן, אשר דאגה לשמר את אופיו וסגנונו הייחודי של המבנה. במקום הוצבו פריטים לתצוגה שהושאלו מרשות העתיקות, ואשר נמצאו בבחן במספר חפירות - רובם מתקופת הברונזה התיכונה והברונזה המאוחרת. במקום נתלו תמונות שבהן נראים דוד בן גוריון וראש מועצת עמק חפר הראשון, חיים בן צבי, משתתפים בחנוכת המקום המקורית, שבה תוקן תקנון המבנה (אשר שוחזר ונתלה אף הוא על אחד מקירות המועדון). 

בית התרבות הראשון בבחן תוכנן לפני כ-60 שנה על ידי האדריכל ויטוריו קורינלדי (חבר קיבוץ ברור חיל). במקור נקרא המקום "בית תרבות" ולאחר מכן שונה שמו ל"מועדון לחבר", והוא שימש את חברי הקיבוץ למפגשים חברתיים ותרבותיים בשעות הפנאי. בשנת 2017 הוחלט לשפץ את המקום בעזרת תב"ר (תקציב בלתי רגיל) למבני ציבור מטעם המועצה והשקעה נוספת של ועד הקיבוץ.