במסגרת פרויקט קהילתי יוצא דופן שיזמה ומובילה מייסדת מקהלת העפרוני מיה שביט לוקטו שירי ילדות נושנים ממזרח וממערב שעליהם גדלו ותיקי עמק חפר | בנות ובני מקהלת העפרוני מהעמק נפגשו עם הוותיקים, למדו את השירים – ומעלים אותם במופע מיוחד במינו - בפסטיבל "גשרים בנחל" הקרוב!

   

"כי שירי הוא בת קול ברוח" הוא מיזם מוזיקלי, קהילתי-התנדבותי יוצא דופן שנרקם כחלק מהחממה ליוזמות קהילתיות של זית - זהות יהודית תרבותית בעמק חפר.

במשך כשנה וחצי פגשה מיה שביט, מייסדת מקהלת העפרוני את ותיקי העמק ב״בתים חמים״, במועדונים ובבתים פרטיים בעמק. במפגשים אלה מיה חקרה, שמעה ותיעדה שירים מבית אבא ואמא של מארחיה: שירים מתרבות תימן, פרס, תורכיה ואשכנז. שירים בספרדית, צרפתית, לאדינו, עברית וערבית. שירים שמחים ועצובים, שירי כמיהה וגעגועים לארץ ישראל, שירי קודש וחול, שירי משחק ושירי אהבה. סיפורים ואוצרות מוזיקליים שעוד רגע עלולים להישכח.

על מנת לשמר ולהפגיש את הדור הבא עם עולמות מוזיקה ותרבות עשירים אלה, צירפה מיה למפגשים את בנות ובני מקהלת העפרוני. הנערות והנערים פגשו את הוותיקים, שמעו את סיפוריהם, למדו את השירים ומצאו נקודות חיבור משלהם. הרבה צלילים, חום והתרגשות זרמו במפגשים אלה.

המופע "כי שירי הוא בת קול ברוח" מביא מעט מתוצרי המפגשים הללו אל הבמה, על מנת לנסות ולאפשר לקהל הרחב להכיר את האוצרות המוזיקליים, הסיפורים והאנשים שעומדים מאחוריהם. לנסות ולהעביר, ולו במעט, את הקסם המיוחד הטומן בחובו מסורות עתיקות, זיכרונות והרבה אהבה.

המופע יעלה במסגרת פסטיבל "גשרים בנחל" – ביום חמישי 30.8.2018 בשעה 20:15.

לתוכניית הפסטיבל >>

המופע עלה לראשונה לפני כחודש, בתמיכת משרד החינוך - המחלקה לתרבות יהודית,  באולם התרבות עין החורש, מול קהל של מאות תושבי עמק חפר וזכה להתלהבות גורפת.