בית ספר שפרירים א" לחינוך מיוחד בקיבוץ גבעת חיים איחוד זכה בפרס החינוך לשנת תשע"ח מטעם המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית  הנוער במשרד החינוך.

 

מנהלת בית הספר מקבלת את התעודה

 

בטקס חגיגי שנערך ביום שני 27.8.2018 בכפר המכביה ברמת גן הוענק לבית ספר "שפרירים א" לחינוך מיוחד פרס חינוך לשנת תשע"ח מטעם המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך.

את הפרס קיבלה מנהלת בית הספר, אורית מליחי והצוות החינוכי בהמלצת המפקחת אורנה פרידמן ולפי החלטת ועדת הפרס, בראשותו של בעז קולומבוס, שביקרה בית הספר והתרשמה מהעשיה החינוכית.

אילנה נולמן, מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי ופנימייתי במשרד החינוך ויו"ר הועדה, בעז קולומבוס, העניקו לה את הפרס וציינו בדבריהם כי "בית הספר פורץ דרך בכל הקשור לראיית העתיד והמסוגלות של תלמידיו והם ניגשים למבחני בגרות בהצלחה מרשימה. בנוסף, בית הספר מקדם את יכולות התלמידים בהיבטים רגשיים, חברתיים והנחלת כישורי חיים, דבר המוביל להשתלבות מוצלחת של התלמידים בחברה כאזרחים תורמים ומשמעותיים".
עוד ציינו כי "התלמידים וההורים שותפים מלאים לתהליכי החינוך וכי החום והאהבה השוררים בין הצוות לתלמידים משרים תחושה של משפחתיות, אמון וביטחון"

אורית מליחי, מנהלת בית הספר קיבלה את הפרס בהתרגשות ואמרה "הפרס מבטא הערכה לכל הצוות החינוכי, לתלמידים ולהורים השותפים לעשיה חינוכית יומיומית במסירות ומתוך אהבה לילדים ולילדות. נעשה הכל כדי להמשיך להיות ראויים להוקרה וההערכה שקיבלנו תוך חתירה מתמדת ללמידה, חדשנות ויצירתיות".

לדברי ראש המועצה האזורית עמק חפר: "בית הספר שפרירים א' והמנהלת אורית מליחי עושים מלאכת קודש מעוררת השתאות, ומובילים איכות חינוכית מן המדרגה הראשונה, עם הרבה רגישות לכל תלמיד ותלמיד. בית הספר המיוחד הזה יקר לליבנו, וממש בימים אלה, בשיתוף עם משרד החינוך, המועצה מקימה עבור שפרירים א' בית ספר חדש, מרווח ומודרני – במתחם יכון".

המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך מפקח על בתי ספר אזוריים על יסודיים ועל כפרי נוער ופנימיות חינוכיות, ובכלל זה על כפר הנוער "מאיר שפיה" שליד זיכרון יעקב
הפרס ניתן לשבע מסגרות חינוך בית ספריים ופנימייתיים ולאנשי חינוך המייצגים עשייה חינוכית במיטבה, איכות ומצוינות בחינוך.
אילנה נולמן, מנהלת המינהל אמרה כי "הזוכים בפרס החינוך, ובהם בית הספר שפרירים, משתייכים לקבוצה איכותית של אנשי חינוך ומוסדות חינוך מעוררי השראה המציגים מודל של מנהיגות, הצלחה פדגוגית, הנחלת ערכים, טיפוח אקלים חברתי וגיבוש צוות מקצועי מסור שמובילים את התלמידים והתלמידות להצלחה".