הורים יקרים, 

ארגון מפעילי התחבורה של המועצות האזוריות הודיע היום (שישי 19.10) על כוונתו לפתוח בשביתה ללא הגבלת זמן החל בבוקר יום ראשון 21.10. המשמעות: שביתה של כלל האוטובוסים הצהובים, המסיעים את התלמידים למוסדות החינוך, בכל המועצות האזוריות בארץ. 

הארגון הודיע על השביתה בשל סכסוך עבודה בין נהגי האוטובוסים הצהובים וההסתדרות, שפרץ בעקבות אי-הסכמות על תנאי השכר וההעסקה. המועצה מגנה בכל תוקף את החלטת ארגון מפעילי התחבורה לפתוח בשביתה חסרת אחריות ומיותרת זו. יצוין גם כי הבחירה להודיע על על השביתה בצהרי יום שישי אינה מאפשרת זמן התארגנות סביר למועצות. 

מרכז המועצות האזוריות, הגוף הממונה על ארגון מפעילי התחבורה, הגיש בקשה לבית המשפט להוצאת צו מניעה לשביתה. הדיון בצו המניעה ייערך מחר, מוצ"ש 20.10, כך שרק מחר בשעות הלילה נוכל לדעת האם השביתה תצא לפועל. 

במידה ותהיה שביתה: 
האוטובוסים הצהובים ישבתו בבוקר יום ראשון. למרות עיתוי ההודעה על השביתה, אנו פועלים באופן אינטנסיבי ועושים כל מאמץ על מנת למצוא פתרונות חלופיים.
ליישוב בת חפר כבר נמצאו אוטובוסים חלופיים – וההסעות יתקיימו כרגיל.
נמצאו חלופות גם לאוטובוסים הצהובים היוצאים מהיישובים לרמות ים – וההסעות לבית ספר זה יתקיימו כרגיל.
כל האוטובוסים שאינם צהובים – יפעלו כרגיל.
ייתכן ובחלק מהיישובים ובתי הספר יידרשו ההורים להסיע את ילדיהם אל בתי הספר - בבוקר יום ראשון בלבד. נשוב ונודיע על כך באופן מפורט במוצ"ש.
בכל אופן: ההסעות בחזרה הביתה צפויות להתקיים כרגיל כבר ביום ראשון, וכך גם מאותו הרגע ואילך.

במידה וצו המניעה יתקבל – ולא תהיה שביתה: כל ההסעות יתקיימו כרגיל.

המועצה תוציא הודעה בנושא במוצאי-שבת - עם היוודע ההחלטה בדבר צו המניעה. 
ניתן ומומלץ להתעדכן בנושא גם אצל מחנכות בתי הספר.
מוקד המועצה יהיה פתוח במוצ"ש עד לשעה 23:00 – על מנת לעדכן ולענות על כל שאלה בנושא