ראשת המועצה ד"ר גלית שאול אמרה בטקס חנוכת המקווה: "אני מאחלת לכולנו שילוב שוויוני, צודק ומשמעותי יותר של נשים בכל התחומים, גם זה של הדת".

 

בתמונה, מימין: רוני שגב מעצבת המקווה, איילת חרזי מזכירת המועצה הדתית עמק חפר, דבורה אייפרמן מנהלת האגף למבני דת במשרד לשירותי דת,  ד"ר גלית שאול ראשת המועצה האזורית עמק חפר, יאיר בטיטו יו"ר המועצה הדתית עמק חפר

"בימינו אישה יכולה להיות ראשת עיר או מועצה, שרה, ראשת ממשלה ונשיאה, אבל היא עדיין לא נמצאת במעמד שווה בבתי הדין הרבניים. כמי שעוסקת בזכויות נשים במשך שנים רבות, חשוב לי להעלות את הדברים הללו דווקא כאן ועכשיו, במבט מלא תקווה לעתיד טוב יותר. אני מאחלת לכולנו שילוב שוויוני, צודק ומשמעותי יותר של נשים בכל התחומים, גם זה של הדת".

כך אמרה ראשת המועצה האזורית עמק חפר, ד"ר גלית שאול, בטקס חנוכת מקווה טהרה לנשים ביישוב בורגתה בעמק חפר. הדברים זכו למחיאות כפיים של המשתתפים בטקס ובהם מנכ"ל משרד הדתות עודד פלוס, חבר הכנסת ינון אזולאי, רב בורגתה חיים זמיר, יו"ר המועצה הדתית עמק חפר יאיר בטיטו, יושב ראש ועד בורגתה אשר צרפתי, וחברי ועד היישוב. 
מקווה הטהרה "עטרת דוד" נחנך בשיתוף פעולה בין משרד הדתות למועצה הדתית עמק חפר. הוא נקרא על שם השר לענייני דת, חבר הכנסת דוד אזולאי ז"ל שנפטר לפני כחודש וחצי. בטקס השתתפו גם בני משפחתו של אזולאי. המקווה נבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר, תוך שימת לב מיוחדת לכל פרט, לנוחיותן של הנשים הטובלות בו.
ראשת המועצה שאול ציטטה בדבריה גם מתוך קטלוג התערוכה "מעשה באשה וחלוק" (2013) - תערוכת ציורים ומיצבי וידאו העוסקת בטבילת נשים מתגיירות במקווה: "אברהָם הָיָה מְגַיֵּר אֶת הָאֲנִָשים וְשרה מְגַיֶֶּרת אֶת הנשים. כמה פשוטה ואינטואיטיבית תמונה זו ממדרש רבה. אלא שמסתבר כי לא כך הם פני הדברים במדינת ישראל של ימינו, ובוודאי שאינם פשוטים". 


בשנים האחרונות שיפצה המועצה הדתית עמק חפר, בשיתוף משרד הדתות, מקוואות בעולש, גאולי תימן, אחיטוב ובת חפר. מקווה נשים שבנתה המועצה הדתית בכפר הרא"ה בשנת 2012 זכה השנה בחמישה כוכבי יופי ובמגן כוכב הזהב בטקס תחרות מקוואות של המשרד לשירותי דת והמועצה לישראל יפה. 
יו"ר המועצה הדתית עמק חפר, יאיר בטיטו, אמר בטקס: "בשנים האחרונות המועצה הדתית הצעידה והובילה את שירותי הדת של תושבי עמק חפר להישגים שרבים בארץ מתפעלים מהם. בין השאר, ראינו שנשות בורגתה והסביבה ראויות למקווה טהרה מכובד ומתאים לתקופה החדשה. שמעו של מקווה זה כבר יצא למרחוק ונשים רבות הגרות במועצה תוכלנה ליהנות משירותי המקום". 

צילומים: פנחס ברחי