"כיצד מדברים עם מתבגרים", "מיניות בעידן המסכים" ו"הפרעות רגשיות שכיחות בגיל הסוער" | סדנאות והרצאות לבני נוער מעמק חפר ולהוריהם בחודש המאבק בסמים ובאלכוהול.

 

נערים עם הגב מול השקיעה


במסגרת חודש המאבק בסמים ובאלכוהול, מקדמת מחלקת הנוער של עמק חפר תוכניות חינוכיות (בשעות אחר הצהרים) ומגוון סדנאות לבני הנוער בנושאי התנהגויות סיכון בדגש על אלכוהול, מיניות וקשיים רגשיים בקרב מתבגרים.

חודש דצמבר סומן זה מכבר כחודש המאבק בסמים ובאלכוהול על ידי הרשות הלאומית למניעת אלימות, סמים ואלכוהול. מחלקת הנוער במועצה האזורית עמק חפר מתייחסת לחודש זה כ"חודש המודעות", במטרה לקדם מגוון תהליכים חינוכיים המעלים את המודעות - לא רק לשימוש בחומרים משני תודעה אלא גם להתנהגויות סיכוניות בכלל, וכן לנושאים רגשיים בקרב בני הנוער.

לדברי ראשת המועצה ד"ר גלית שאול "תקופת הנעורים היא תקופה סוערת ומרובת התנסויות, ובהן לעיתים גם התנהגויות סיכוניות. חשוב לנו לתת יד מכוונת, לייעץ ולתמוך ככל האפשר בנוער הנפלא והאיכותי שלנו בעמק". 

לקראת חודש המודעות, רכזי הנוער והמדריכים ביישובים השונים רכשו בסדנאות שבהן השתתפו כלים לעבודה עם בני נוער. לאחר מכן בחרו רכזות ורכזי הנוער בכל יישוב נושא מרכזי ובנו סביבו תוכנית הכוללת פעילויות חינוכיות מקצועיות ואיכותיות, ובהן הרצאות של מרצים מובילים וסדנאות חיצוניות. 

בין ההרצאות: אלכוהול – "כיצד מדברים עם מתבגרים", "גיל ההתבגרות – הסיכוי להיות בסיכון", "שיח על מין, מיניות ומגדר עם בני נוער", "תקשורת זוגית בגיל הנעורים", "מיניות בעידן המסכים" להורים", "מאפיינים רגשיים של גיל ההתבגרות", "הפרעות רגשיות שכיחות בגיל הסוער", ועוד.

בהכנת התוכניות לקחו חלק  גם מתנדבי שנות השירות ביישובים, מנהלות חינוך, ועדות הנוער, מלווה יישובי מטעם מחלקת הנוער והורים.