בן צבי יחליף בתפקיד את רינת זונשיין, אשר כיהנה כמנכ"לית המועצה כשבע שנים, וביקשה לסיים את תפקידה. בימים אלה נערכת חפיפה בין השניים, ובן צבי ייכנס לתפקידו באופן רשמי במהלך החודש.

 

עמית בן צבי ורינת זונשיין


בן צבי הוא תושב בית יצחק, נשוי ואב לחמישה ילדים. בין השנים 2000 ל-2005 שימש ראש המועצה המקומית מנחמיה, ובמסגרת זו כיהן בין השאר בתפקידים יו"ר מנהלת "הרשות לפיתוח הגליל", יו"ר איגוד מושבות הגליל (ארגון גג של שבע מושבות הגליל) וחבר מליאת הוועדה המרחבית לתכנון ובנייה גליל המזרחי. משנת 2005 ועד השנה היה בעל משרד עו"ד המתמחה בייעוץ משפטי שוטף לרשויות מקומיות ותאגידים מוניציפאליים.

בן צבי אמר: "נעניתי לבקשת ראשת המועצה, ד"ר גלית שאול, לכהן כמנכ"ל המועצה ולקחתי 'פסק זמן' מעבודתי כבעל משרד עורכי דין. בראש ובראשונה, אני מבקש להודות לגלית על האמון שנתנה בי. לאחר תקופת למידה וחפיפה, אסייע למועצה הנבחרת ולעומדת בראשה להוביל את התוכניות הרבות העומדות על הפרק, במטרה לקדם את העמק במגוון תחומים. ככלל, מצאתי מנהלים ועובדים טובים ומסורים במועצה ואני מאמין שהם יהיו שותפים מלאים לעשייה. אני מבקש להודות לרינת, המנכ"לית היוצאת, על עשייתה הברוכה במועצה ומאחל לה הצלחה רבה בהמשך דרכה". 

ראשת המועצה, ד"ר גלית שאול: "למנכ"ל המועצה יש חלק מרכזי בביצוע המדיניות ובהגשמת החזון שאנחנו מובילים, ואני שמחה שעמית לקח על עצמו את התפקיד החשוב הזה. לעמית יש רקורד מוכח בשלטון המקומי, ויש לי אמון גדול בו, ביכולותיו ובערכיו. עמית, כמוני, מאמין בתפיסה של 'התושב במרכז', בגישה שירותית ושקופה, ובחשיבות הגדולה של שיתוף הציבור במהלכים המועצתיים. אני בטוחה שעם ההנהגה החדשה שלנו, ביחד עם המנהלים והעובדים, נוביל את עמק חפר קדימה – להישגים ולמצוינות. אני מודה לרינת זונשיין על עבודתה החשובה והמסורה למען עמק חפר, ומאחלת לה בהצלחה רבה".

רינת זונשיין, תושבת קיבוץ העוגן, נשואה לברוך ואם לארבע בנות, כיהנה כמנכ"לית המועצה האזורית עמק חפר בשבע השנים האחרונות. בתקופה זו הובילה תהליכים ופרויקטים מועצתיים משמעותיים רבים ובהם פיתוח של שירותים דיגיטליים מכוונים לתושבים, הקמת תשתיות חדשות ביישובי העמק, פיתוח תוכניות עבודה מקושרות תקציב למחלקות המועצה, תוכניות לפיתוח והעצמת מנהלים, שכללו הטמעת נהלים ממוחשבים ותהליכי עבודה מוסדרים.

זונשיין אמרה כי "אלו היו שבע שנים מרתקות, מלאות בהגשמה ובעשייה ואני עם הפנים לאתגר הבא. מלבד ניסיון ניהולי ומוניציפאלי מגוון ועשיר, רכשתי כאן חברות וחברים רבים לכל החיים. אני מודה לכל העובדים והמנהלים הנפלאים במועצה, ומאחלת הצלחה מקרב לב למחליפי, עמית בן צבי".