בעמק חפר הונחה אבן הפינה ל"בית לשירה", אשר יהווה מרכז מוזיקלי ראשון מסוגו בישראל - ויכלול מוזיאון לשירה עברית, אולם אקוסטי, אולפן הקלטות משוכלל וגן ווקאלי יפהפה.

 

גלית שאול בהנחת אבן הפינה ל"בית לשירה",

 

בטקס מרגש הונחה השבוע אבן הפינה ל"בית לשירה", פרויקט יוצא דופן מסוגו ובהיקפו, אשר מתוכנן לקום במתחם קריית החינוך ע"ש בן גוריון (רופין). 
הבית לשירה, שאת הקמתו הגתה ויזמה נעמי פארן, המנהלת המוזיקלית והמנצחת של מקהלות מורן מעמק חפר, מוקם באמצעות תרומה של 7.8 מיליון דולר מאת הקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון.  
הבית לשירה יכלול מוזיאון לשירה עברית, אולם אקוסטי עם כ-700 מקומות, אולפן הקלטות משוכלל וכן גן ווקאלי יפיפה. הוא ישמש כבית הפיזי, האומנותי והרוחני של מקהלת מורן, בשיתוף ושילוב עם כל מקהלות ומוסדות עמק חפר ותושביו. בבית יתארחו קונצרטים, הופעות, סדנאות אומן ופסטיבלים בינלאומיים, והוא יהווה מרכז למפגש יוצרים, לכתיבת לחנים ועיבודים מקוריים, לקידום מקהלות ולהכשרת זמרים, סולנים ומנצחים לכל תחומי השירה: עממית, אומנותית ואופראית.
לדברי ראשת המועצה האזורית עמק חפר, ד"ר גלית שאול: "הבית לשירה הוא פרויקט יוצא-דופן ובעל משמעות גדולה לקהילת עמק חפר כולה. אני מאמינה שהבית המיוחד הזה יהווה מרכז ווקאלי אזורי, ארצי ובינלאומי, שיציב את עמק חפר כמוקד של תרבות ושירה, וימשוך אליו אמנים ואף חובבי מוסיקה רבים מהארץ ומהעולם".

 

אבן הפינה לזכר שירה

 

עמק חפר היא רשות מובילה בתחום המקהלות. בעמק פועלות יותר מ-30 שנה המקהלות מורן והעפרוני – מקהלות ילדים ונוער מהבולטות בארץ, אשר מופיעות בהצלחה רבה בישראל ובעולם, והגיעו להישגים מוסיקליים וחינוכיים יוצאי-דופן. שירה וטיפוח מקהלות הפכו גם לחלק בלתי נפרד ממערכת החינוך בעמק, תוך שילוב של אוכלוסיות מיוחדות ואירועי שיא כמו "עמק חפר שר", בהשתתפות כל מקהלות בתי הספר היסודיים ומקהלות מורן והעפרוני, ואף תוכנית "גנים שרים בעמק חפר" שמובילה מקהלת מורן.