עשרות שורדי שואה תושבי עמק חפר, ובני משפחותיהם, חגגו אתמול יחדיו את יום המשפחה בקיבוץ העוגן; האירוע נערך בקיבוץ העוגן, במסגרת "קפה אירופה" - מפגשים חברתיים לשורדי השואה שמארגנת מחלקת הוותיקים במועצה. האירוע כלל הופעה של מקהלת בית אל, מופע לכל המשפחה: "שרים ומספרים משוררים" והסתיים בריקודים משפחתיים בין-דוריים שמחים.

מקהלה ביום המשפחה


ראשת המועצה בירכה את באי האירוע ואמרה: "יום המשפחה הוא יום שמזמין כל אחד מאתנו לעצור לרגע, להביט על משפחתו ולהתמלא בגאווה ובאהבה. אבל עבורכם זהו יום משמעותי ומרגש אף יותר – המשפחה שלכם היא לא רק מכלול האנשים היקרים לכם בעולם, אלא יש בה בכדי לסמל ניצחון, אישי ולאומי כאחד. אתם, שהגעתם לכאן, לישראל, לעמק חפר, והקמתם משפחה ובית – אתם ההוכחה שכוח החיים, ההמשכיות, האהבה, מנצחים גם את הנורא מכל".

 

בתמונה עם גלית: אליזבת לצקו, שורדת שואה בת 100 מהדר עם עם ראשת המועצה, ד"ר גלית שאול


היא הדגישה כי "לצד המשפחה האישית והחמה שלכם, חשוב לי שתדעו ותזכרו: אתם חיים בקהילה שהיא המשפחה השנייה שלכם. קהילת עמק חפר. אנחנו כאן תמיד בשבילכם. דלתי, כראשת המועצה, תמיד פתוחה עבורכם בכל נושא – לכל צורך, בעיה או קושי".

לקיום האירוע סייעו בהתנדבות קהילת בית אל, עם הופעת מקהלה ושי לוותיקים, בית טרזין וקיבוץ העוגן, שפתח את אולם המופעים והלב לערב המיוחד.