שישה ראשי רשויות מקומיות מאזור השרון, ובהן המועצה אזורית עמק חפר - המייצגים למעלה מרבע מיליון תושבים - הודיעו כי הם מתנגדים להקמת שדה תעופה בשרון: "לא ניתן לממשלת ישראל להנחית את שדה התעופה מהרצליה על הגב שלנו, היות ומדובר בהעברת מפגע בתושבים במקום אחד למפגע לתושבים במקום אחר".

 

חברי מטה המאבק המשותף נגד הקמת שדה התעופה

 

ראשי הרשויות הם צביקה גנדלמן - ראש עיריית חדרה, ד"ר גלית שאול - ראשת מועצת עמק חפר, עו"ד מורסי אבו מוך - ראש עיריית באקה אל גרבייה, אילן שדה - ראש מועצת מנשה, עו"ד עזורי שרוני, ראש מועצת אליכין והגר פרי-יגור - ראשת מועצת פרדס חנה כרכור.
כזכור, לפני כחצי שנה החליטה הוועדה לתשתיות לאומיות על הקמת שדה תעופה בחדרה-מזרח כחלופה לשדה התעופה האזרחי בהרצליה. בשדה התעופה האמור מתבצעות מאות המראות ונחיתות ביום והוא משמש גם כבית ספר לטיסה, בו מתקיימות גם טיסות הקפה, שיש להן השפעה משמעותית על מספר רב של יישובים באזור. 
בעקבות פניית ראש עירית חדרה צביקה גנדלמן וראש מועצה אזורית מנשה אילן שדה לשר האוצר משה כחלון הוחלט על הקפאת ההחלטה והשבת הדיון לוועדה. עד כה טרם נקבע מועד לדיון.
ראשי הרשויות דרשו היום לקבוע בהקדם דיון בוועדה בנושא.
בפגישה שנערכה בחדרה, ובה השתתף מטעם מועצת עמק חפר סגן ראשת המועצה וממלא מקומה חיזקי סיבק, ציינו ראשי הרשויות כי אחד הקריטריונים המרכזיים לתוכנית למיקום שדה התעופה באזור השרון היא הקרבה לתל אביב על מנת שיהיה בקרבת מגורי בעלי הון בעלי מטוסים פרטיים. 
בהצהרה שפרסמו ראשי הרשויות נכתב: "אנו לא נוותר! אנו יוצאים למאבק משותף כנגד הקמת שדה תעופה באזור השרון אשר עלול לפגוע קשות באיכות חיי התושבים ובשטחים הירוקים שלנו. לא ניתן לממשלת ישראל להנחית את שדה התעופה מהרצליה על הגב שלנו בכדי לקדם אינטרסים של נדל"ניסטים ובעלי הון מפונקים בעלי מטוסים פרטיים שמצד אחד לא מעוניינים שיהיה להם רעש אך מצד שני מעוניינים לטוס במטוסים שלהם, להרעיש לנו מעל הבתים - ובכך לפגוע בתושבינו".