סניף עמק חפר של כנפיים של קרמבו נחנך אמש (שני 4.3) באירוע "מסדר כנפיים" מרגש במעמד ראשת המועצה, מנכ"לית התנועה, חניכים, מדריכים, חונכים והורים.

 

כנפיים של קרמבו


הסניף האזורי של התנועה בעמק חפר החל לפעול באוקטובר האחרון בקריית החינוך ע"ש בן גוריון (רופין) והוא מונה כיום 80 בני נוער, בהם מדריכים וחניכים. טקס חניכת הסניף נערך ביד חנה, ובו קיבלו כל החניכים את "אות כפיר" – סיכה הנענדת על חולצת התנועה, על שמו של כפיר קובי, שהיה החניך הראשון בתנועה.
בטקס הופיעו החניכים והמדריכים יחדיו.


שלט כנפיים של קרמבו


"כנפיים של קרמבו" היא תנועת נוער יחידה מסוגה, היוצרת מסגרת חברתית-חינוכית לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים. התנועה מובילה שינוי חברתי - אלפי בני נוער ערכיים הצומחים ויוצרים מציאות חדשה של חברות והיכרות בין אוכלוסיות שלעולם לא באו במגע זו עם זו.
הקמת הסניף בעמק היא חלק מתפיסה כוללת המבקשת לתת לכל נערה ונער מקום ומשמעות בעמק חפר. היא נערכת כחלק מתוכנית "נטעים" המשלבת נערים ונערות עם צרכים מיוחדים בפעילויות השונות של החינוך הבלתי פורמלי. 

לפתיחת הסניף קדם גיוס של בנות ובני נוער מתנדבים מהעמק. בני הנוער בחרו להיות חלק מהקמת הסניף, הובלתו והפעלתו, ובזכותם נוחל הסניף הצלחה רבה, עם מספר חניכים רב מהמצופה. 

"אני מאמינה גדולה בהתנדבות, בקהילה ובחיבורים בקהילה. השותפות שלנו עם התנועה המופלאה הזו, כנפיים של קרמבו, יוצרת עשייה יוצאת דופן, ומראה לנוער בעמק שלכולם יש מקום ושכולם שווים בין שווים", אמרה ראשת המועצה, ד"ר גלית שאול, בטקס. 
טליה בז'רנו, מנכ"לית "כנפיים של קרמבו", הוסיפה: "נהדר לראות את הרוח 'הקרמבואית' בעמק חפר, עם סניף שהתפתח במהירות רבה כל כך. הפעילים בכנפיים של קרמבו יוצרים יחד מקום ומשמעות לכל אדם. לכן יוצאים מהתנועה הזו צעירים נגישים וטובים יותר".


חניכות של כנפיים של קרמבו מהגב


סיגל שחר, אימא של עידו ואיתי שחר, שיתפה בטקס את תחושותיה כאם לשני חניכי התנועה: "כל יום שני בשבוע, בסניף החדש של כנפיים של קרמבו בעמק חפר, הבנים הנסיכים שלי לובשים חולצת תנועה ועניבה והולכים לפעולה משותפת עם החברים שלהם, בני נוער עם ובלי צרכים מיוחדים. הם מחברים לבבות, לומדים לחבק את השוני ולראות בו דבר מבורך שיש לתת לו מקום ולאפשר לכל אחד להיות מי שהוא. הבנים מצביעים ברגליים ומחכים בכיליון עיניים לימי שני, ועל אף סדר היום העמוס שלהם, הם לא מוותרים על הפעילות. השינוי שמתחיל בבני הנוער בתנועה 'מדביק' את החברים מבית הספר, המשפחות וכלל הקהילה, וכך נוצרות אדוות של שינוי חברתי שמגיע לכל קצוות הארץ".