בימים אלה מושלמות עבודות שיקום האנדרטה לזכר חללי המצור הבריטי על גבעת חיים, שנמצאת בין גבעת חיים מאוחד לעין החורש. העבודות מבוצעות על ידי מועצת עמק חפר ואגף ההנצחה במשרד הביטחון, שנענה לבקשת המועצה לסייע בשיקום האנדרטה. 

שיקום האנדרטה לזכר חללי המצור הבריטי על גבעת חיים

בכניסה לאתר הונחה אבן יד זיכרון גדולה, שעליה חקוק סיפור האירוע. מחלקת הנוי של המועצה תשתול בהמשך עצים נוספים במקום, ותניח ספסלים עבור המבקרים. 
תשעת הנופלים לזכרם הוקמה האנדרטה נהרגו בנובמבר 1945 במאבק על עלייה חופשית לארץ ישראל. כוחות גדולים של הצבא הבריטי הגיעו לחפש חוליות של הפלמ"ח, שהגיעו לפוצץ את תחנות הראדר הבריטי בסידנא עלי ובגבעת אולגה, ועקבותיהם הובילו לגבעת חיים. 
נציגי הקיבוץ התנגדו לחיפוש, והבריטים בתגובה הטילו מצור. 
רבים ממתיישבי עמק חפר ומחוצה לו הגיעו לפרוץ את המצור, והתנהל קרב במהלכו נהרגו התשעה. על האנדרטה נכתב: "בזכות הנחישות ומסירות הנפש של הצועדים וחברי גבעת חיים נכשלו הכוחות הבריטים במשימתם". 

"שיקום האנדרטה וחידושה הוא מילוי חוב מוסרי לאנשי עמק חפר שלחמו להקמת המדינה, ומסר לדור הצעיר, ולדורות הבאים, על תרומתם המכריעה של יישובי עמק חפר לגאולת הקרקע, למאבק במנדט הבריטי, ולהקמתה של מדינת ישראל. סיפורו של המפעל הציוני של יישובי עמק חפר הוא חלק הכרחי בעשייה חינוכית וציבורית-ברמה האזורית והלאומית", אמר חיזקי סיבק, סגן ראשת המועצה האזורית עמק חפר. 
חיזקי מבקש להזמין את הציבור לסייע בהמשך שיקום אתר האנדרטה הגדולה והיפה שבלב העמק: "הציבור מוזמן לעשות היסטוריה - ולשמור על ההיסטוריה"