26.6.19
חגיגת מדע ענקית בעמק: מאות ילדים והורים מעמק חפר השתתפו אתמול בפסטיבל "רובוטיקה, טכנולוגיה וחלל", שהתקיים ב תפוח פיס - עמק חפר | תוכניות לטיפוח מצויינות בקהילה. 


בפסטיבל הוצגו מיצגי רובוטיקה מרשימים, שחלקם נעשו על ידי "פרחי הרובוטיקה" הצעירים - ילדי גני הילדים וכיתות א' בעמק, שסיימו לתכנת בימים אלו את בניית הרובוטים, שמשימתם לפתור אתגרים הנדרשים לצורך קיום מושבה על הירח. 

לצד פרויקטים רובוטיים של נבחרות הרובוטיקה והחוגים, ומיצגים של בוגרי לימודי הדפסה בתלת-ממד, צפו המבקרים גם בהדמיה מרשימה של שיגור טילים, ובפעלולי פיזיקה מעולם הקרקס. 
לפסטיבל הגיע שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס שהתרשם מאוד מהמיצגים יוצאי הדופן של התלמידים, ומגילם הצעיר של המשתתפים בפרויקט הייחודי. 
ד"ר גלית שאול - ראשת מועצת עמק חפר בירכה את מנהלת המרכז ריקי רובין על הפסטיבל המרשים, שהינו גולת הכותרת של עבודה מאומצת המתבצעת זאת השנה השלישית, ואמרה: "אנחנו במועצה נמשיך לתמוך בכם בפרויקט המדהים של הנחלת השפה הטכנולוגית לילדים עוד מגיל גן. אנחנו מברכים על ההירתמות של אנשי החינוך - גננות, מנהלי בתי ספר ומורים להפיח בחזון הזה חיים. מרשים לראות את זה קורה. אין ספק שאנחנו מועצה שמובילה בתחום החינוך"

פרויקט "פרחי הרובוטיקה" בעמק חפר הינו פרויקט ייחודי וראשון מסוגו בישראל, במהלכו תפוח פיס- עמק חפר מכשיר את צוותי החינוך בגנים ובכיתות א' ללמד את הילדים טכנולוגיה ורובוטיקה. ההבדל העיקרי מפרויקטים אחרים בישראל ובעולם, הוא שלא מדובר במדריכים חיצוניים שמגיעים למסגרות עם ציוד והולכים, אלא באנשי הצוות הרגילים. הציוד המשוכלל והיקר נשאר לרשות הילדים בגן ובכיתות כל הזמן.