6.9.19

המועצה חילקה מלגות לימוד ל-48 סטודנטיות וסטודנטים בני יישובי המועצה, הלומדים במוסדות מוכרים להשכלה גבוהה, בסכום כולל של 293,000 ₪. 

חלוקת מלגות

גובה המלגות נע בין 2,000 ל-10,000 ₪, על פי נתוני הסטודנטים ובהתאם לקריטריונים שנקבעו על ידי ועדת המלגות. 19 מהמלגות ניתנו בשיתוף מפעל הפיס, ותשע מלגות ניתנו לראשונה בשיתוף המרכז האקדמי רופין.
המועצה משלבת את מתן המלגות עם התנדבות הסטודנטים בקהילה, במסגרת פרויקט מעורבות קהילתית. הסטודנטים מתנדבים במגוון נושאים, ביניהם: חנות יד שנייה של אגף הרווחה, חונכות אישית לילדים במשפחות המלוות על ידי אגף הרווחה עם או בלי צרכים מיוחדים, סיוע לוותיקים בבית דוד, מחסן הגמ"ח במושב אביחיל וחונכות דיגיטלית למבוגרי העמק.
המלגות חולקו על ידי ראשת המועצה ד"ר גלית שאול וסגן ראשת המועצה יעריב, בטקס שנערך בבניין המועצה, ובו השתתף גם מנכ"ל המועצה עמית בן צבי. 

מלגות

ראשת המועצה ד"ר גלית שאול אמרה בטקס: "חשוב לנו כמועצה לסייע ככל הניתן במתן השכלה גבוהה לאלה הזקוקים לכך. אתם הסטודנטים מהווים את העתיד של העמק ושל החברה הישראלית כולה. פרויקט המלגות הוא דוגמה לקהילה החזקה והערכית בעמק חפר, שבה הקבלה והנתינה משולבות זו בזו. אנחנו מקווים לגייס עוד תרומות בזמן הקרוב, וכך להוסיף עוד מלגות ליותר סטודנטים בשנה הבאה". 
נציגת מקבלי המלגות, סתיו אשוש מבת חפר, ריגשה את הקהל כשסיפרה: "במהלך השנה עברנו תהליך שבסופו חידדנו איך כל אחד מאתנו יכול לבוא לידי ביטוי בעשייה הוולונטרית ביישוב שלו ובעמק בכלל. והכי חשוב: הבנו שהדבר שמאחד את כולנו באופן מובהק הוא העמק והזיקה שלנו אליו. בסופו של דבר, הכל מתחיל ונגמר פה. כולנו הסכמנו פה- אחד כי יש לנו שאיפה ורצון להתבסס כאן ולהקים במקום היקר הזה שלנו את עתידנו".
ארגנה והנחתה את הטקס הילה בר מאיר, מרכזת תחום המלגות והאחראית על מרכז הצעירים.
קרן המלגות ממומנת ברובה המכריע ע"י המועצה, והמטרה היא להרחיבה ככל הניתן בשיתוף פעולה עם גופים שונים ותורמים מהקהילה. מקבלי המלגות נבחרים על פי קריטריונים שנקבעו ע"י ועדה ציבורית הפועלת במועצה ודנה בכל הפניות למלגות המופנות אליה.
ממרכז הצעירים נמסר כי ניתן יהיה להגיש מועמדות למלגה לשנת הלימודים הבאה כבר בשבוע הבא.