נער עושה תרגיל גמישות

 

מנהלת אגף החינוך ירונה פוליטי, על ההיערכות לשנת הלימודים הבאה:

תשפ"א תהיה שונה.
אנו בוחרים לראות במשבר הקורונה גם הזדמנות לשינוי הפרדיגמות ולפריצת גבולות ההוראה המסורתית כנדרש בעת הזו.
אנו נדרשים להכין עצמנו למספר תרחישים ומעבר מהיר בין תרחיש אחד לשני:

- סגר מלא ולמידה מרחוק.
- חלוקה לקפסולות ולמידה לסירוגין מרחוק ובמסגרות החינוך
- שגרת קורונה עם אמצעי זהירות ותלמידים ואנשי צוות הנדרשים לבידוד.

ברמה הרשותית, הקמנו צוות תכנון הכולל מנהלים ומנהלות, צוותי ניהול, רכזי תקשוב, רכזים פדגוגיים. הצוות הרחב ייפגש במהלך החודש הקרוב למפגשי למידה בהנחיה מקצועית של חברת MindCET, חממה לחדשנות ולפיתוח טכנולוגיות בחינוך.

במקביל, צוותי החינוך שלנו משתתפים בהשתלמויות של משרד החינוך בנושא למידה היברידית שהיא שילוב של אופני למידה שונים - למידה מרחוק לצד למידת חקר, למידת עמיתים לצד למידה עצמאית, למידה מרחוק לצד למידה פרונטלית.
בשנה הקרובה דרך ההוראה שלנו תידרש להיות יצירתית, מגוונת, מסתגלת.
נערכנו להטמעת מייקרוסופט 365 שהיא תכנת אופיס שפותחה במיוחד עבור מערכת החינוך וכוללת כלים פדגוגיים עדכניים ומשוכללים להעשרת הלמידה מרחוק.


בנוסף מתוכננת בחודש הקרוב תכנית רכישה לציבור במחירים מוזלים וב-36 תשלומים של מחשבים ניידים, המותאמים במפרט ללמידה מרחוק, ובצידם תרומה של מחשבים ניידים למשפחות נזקקות.
ערכנו, בשת"פ עם ועדי היישובים, מיפוי של מבני ציבור בהם יוכלו להתקיים לפי צורך קבוצות של ילדי גן במידה ונידרש לחלוקת הגנים לקבוצות, או למידה ומפגשים של תלמידים בישובים שלהם.
אנו נערכים למתן מענה והדרכה ע"י השירות הפסיכולוגי וצוותי הטיפול - לכם ההורים, וגם לתלמידים מבודדים, לליווי משפחות שיש להם ילדים עם צרכים מיוחדים.

מתקיים צוות משותף לשיתופי הפעולה עם מחלקת הנוער לשילוב ידיים עם מערך החינוך הבלתי פורמלי (לתגבור צוותי החינוך, הקמת שמרטפיות לעובדים חיוניים והעשרת הפעילות הבלתי פורמלית בישובים במקרים של סגר מלא או חלקי).

אף אחד מאיתנו לא שיער עד כמה השנה הזו תאתגר אותנו אנשי החינוך.
בעידן של אי-ודאות תפקידנו להקטין את אי-הודאות עבור תלמידינו, לייצר כיוון כללי ופתרונות ודרכים לנוע קדימה, למרות מורכבות המצב, ובכך לאפשר התקדמות. חובתנו להתמקד במה שאפשר לעשות, להביט קדימה, לנווט בדרך הלא-מוכרת.אי של שפיות ומצפן כאשר הכל מסביב גועש ולא ברור.

מאחלים לכולם קיץ רגוע והרבה בריאות, ונתראה ב-1 לספטמבר!
מנהלת אגף החינוך ירונה פוליטי וצוות אגף החינוך