30.9.2020

בעקבות עבודות למיגון המצוק: 

המקטע הדרומי של חוף בית ינאי ייסגר בשבוע הבא


תושבות ותושבים יקרים,

בשבוע הבא, חול המועד סוכות, יחלו עבודות של המועצה למיגון בוהן המצוק בחלקו הדרומי של חוף בית ינאי. עם תחילת העבודות ייסגר לציבור חלקו הדרומי של חוף הרחצה – מסוכת המציל וכקילומטר דרומה לאורך החוף. 

במסגרת העבודות יוקם קיר-ים מסלעי דולימיט שכל אחד מהם שוקל כארבעה טונות. גובהו של הקיר כשלושה מטרים וחצי, והוא יוצב לאורך כ-500 מטרים במצוק. העבודות צפויות להימשך כחצי שנה.
המועצה רואה דחיפות רבה בקיום העבודות בשל החמרת הסכנה להתמוטטות המצוק – וסכנה ממשית לכל מי שעובר מתחתיו. העבודות חייבות להתבצע במועד זה, לפני בוא החורף. 

העבודות יוצאות לפועל לאחר תהליך ממושך של תיאומים עם רשויות וגופים נוספים ובהם החברה הממשלתית למיגון המצוקים, אגף חופים במשרד הפנים, המשרד להגנת הסביבה, רשות הטבע והגנים, נתיבי ישראל ועוד.

לדברי ראשת המועצה ד"ר גלית שאול, "מדובר בשלב ראשון מתוך תוכנית עבודה סדורה של המועצה בטיפול בבעיית התמוטטות המצוקים. העבודות הדחופות נעשות בתקציב הזעום של כ-4.2 מיליון ₪ שקיבלנו עד כה ממשרד הפנים. העלות של חיזוק כלל המצוק בעמק חפר עומדת על כ-120 מיליון ₪, ואני מקווה שהמדינה תתעשת במהרה ותתקצב את הבעיה החמורה והמסוכנת הזו, שכבר גבתה חיי אדם, על מנת להגן על השוהים בחוף ועל תושבי בית ינאי".
יצוין כי אין בקיום העבודות כדי לשנות את ההגבלות השונות שנקבעו ע"י המדינה לגבי שהייה בחופים בעת הזו, בשל נגיף הקורונה. 

למצגת בנושא העבודות >>

 

כתבה על סכנת ההתמוטטות במצוקים: