19.1.2021תושבי עמק חפר, מנשה ואליכין וראשי המועצות האזוריות נאבקים על החזרת תחנת אחיטוב  לתוכנית מסילת הרכבת המזרחית | התחנה בוטלה ללא הסבר – למרות שדורגה במקום 4 מתוך 9 תחנות בבדיקה מקצועית של משרד התחבורה | לתושבי האזור הופקעו מאות דונמים לצורך הקמת המסילה המזרחית בהבטחה שתוקם התחנה | כעת נותרים מאות אלפי תושבים ללא מענה תחבורתי ראוי!

לאחרונה התברר במפתיע שמשרד התחבורה ורכבת ישראל ביטלו את תחנת הרכבת אחיטוב בתוואי המסילה המזרחית וזאת על אף תהליך תכנון שארך כ-20 שנים ועלה למשלם המיסים כספים רבים. 


התחנה בוטלה למרות העובדות הבאות:
במסמך עמדה פנימי של משרד התחבורה דורגה התחנה במקום 4 מתוך 9 תחנות, כשהיא מקבלת ציונים מעולים  ברוב הקריטריונים שנקבעו בסקירות מקצועיות ומעמיקות.
התחנה תמוקם בחיבור אסטרטגי שבין שלוש מועצות אזוריות (מנשה-עמק חפר-באקה ג'ת) ותענה על ביקוש של מאות אלפי תושבי הסביבה. רכבת ישראל ומשרד התחבורה לא לקחו בחשבון את הגידול העצום באוכלוסייה בכפר יונה, הרחבות בת חפר ובחן, הקמת אזורי תעסוקה ומסחר ועוד. 
התחנה תאפשר התייעלות תחבורתית ע"י הפחתה דרמטית של תנועת כלי רכב, היוצרים עומסים בכבישים לצפון ולדרום, תחסוך זמן יקר של תושבי האזור ותפחית את זיהום האוויר. 
הערכת התקציב של הקמת תחנת אחיטוב – בסה"כ 50 מש"ח מתוך פרויקט של 12.5 מיליארד. 
הממשלה התחייבה להקים את התחנה ובגינה הפקיעה מאות דונמים מחקלאי האזור 
במועצות האזוריות עמק חפר ומנשה אין תחנת רכבת והתחבורה הציבורית מספקת מענה חלקי ביותר לתושבים. 

על סמך מה בוטלה התחנה?  מדוע משרד התחבורה ורכבת ישראל טורחים לבצע מחקר, לקבוע עמדה ולבסוף מקבלים החלטה הפוכה לגמרי? 
לאחר פניות רבות מטעם ראשת המועצה האזורית עמק חפר וראש המועצה האזורית מנשה ומטעם תושבי האזור למשרד התחבורה, למירי רגב שרת התחבורה, לישראל כץ (שהוביל התכנון כשר התחבורה), לרכבת ישראל ולחברת נתיבי ישראל, שלא נענו באופן רציני, התושבים והמועצות האזוריות (עמק חפר-מנשה) לא מוכנים יותר להבליג ויוצאים להילחם על החזרת התחנה למסילה.


ראשת המועצה ד"ר גלית שאול: "אנחנו לא מתכוונים לוותר על הקמת תחנת הרכבת באחיטוב. ביטול הקמת התחנה הוא עוול עצום שנעשה לעמק חפר, שכל תשתיות המדינה עוברות דרכו, ולאזור כולו. כ-20 שנה מבטיחים שיקימו את התחנה, וברגע האחרון החליטו לבטל, ללא הודעה וללא הסבר ברור. יש מאות אלפי תושבים מעמק חפר, אליכין, מנשה, השומרון ועוד שמחכים לתחנה הזאת. אם לא יתקבל כל שינוי מהיר בהחלטה, נגיש בג"צ בנושא".