12.5.2021


חוזרים ללימודים ולשגרה בזהירות ובאחריות

מכתב ראשת המועצה ד"ר גלית שאול


תושבות ותושבים יקרים,


אנחנו נמצאים בימים מאתגרים מתוחים, של מתקפת טילים על דרום הארץ ומרכזה, לרבות טילים שנפלו בסמוך למועצה ואזעקות שנשמעו בכמה מהיישובים שלנו. 
בעקבות התקפת הטילים המאסיבית אמש (שלישי 11.5), בהתייעצות עם פיקוד העורף, ועל מנת לשמור על ביטחון התלמידים, החלטנו שלא לקיים לימודים ביום רביעי. 
בנוסף בוטלו פעילויות בלתי פורמאלית ואירועים שונים. 


היום, רביעי, קיימנו הערכת מצב מועצתית נוספת, בשיתוף פיקוד העורף – והוחלט על חזרה לשגרה הרגילה החל ממחר יום חמישי 13.5. על אזור "חפר", שאליו אנו משתייכים, אין נכון לעכשיו מגבלות מיוחדות (לבד ממגבלות הקורונה המוכרות).
בעקבות זאת – הלימודים ישובו מחר, חמישי, לסדרם וכך גם הפעילות הבלתי פורמאלית (זאת - כל עוד לא תקבלו הודעה אחרת). מרכז היום לוותיקי העמק, בית דוד, שב אף הוא לפעילות סדירה. 


לגבי אירועים: אנו רגע לפני חג השבועות ותוכננו אירועים מועצתיים ויישוביים רבים לימים הקרובים. קיימנו ונקיים הערכות מצב לגבי כל אירוע, על פי מאפייניו. בהתאם לכך, ישנם אירועים שיתקיימו כסדרם, יש שנדחו (כגון מרוץ עמק חפר שנדחה לשבוע הבא), בוטלו או שתתקבל לגביהם החלטה בהמשך. אנא עקבו אחר הפרסומים.


בינתיים, חשוב שנמשיך לשמור על ערנות ודריכות. נראה כי נכונו לנו עוד ימים מאתגרים ורבי אירועים, והמצב עוד עלול להשתנות גם בגזרתנו.

עקבו אחר פרסומי פיקוד העורף והמועצה, ודאו בכל מקום שבו אתם שוהים היכן נמצא המרחב המוגן, וכי אתם מכירים את ההנחיות במקרה של אזעקה, והורידו את יישומון פיקוד העורף. חשוב להדגיש כי הכניסה למרחב "הכי מוגן שיש" וההנחיות בכלל מצילות חיים, דבר שהוכח גם בימים האחרונים. 
כל ההנחיות העדכניות באתר פיקוד העורף >>
יישומון פיקוד העורף >> 

במקביל, אנחנו ממשיכים לארח משפחות מדרום הארץ. 
בעקבות הודעת המועצה הגיעו אתמול והיום פניות רבות של תושבי עמק חפר המעוניינים לארח ושל תושבי הדרום המבקשים להתארח. אנו במועצה "משדכים" בין המשפחות. 
בנוסף, כפר הנוער מבואות ים ובית הספר שדות בבת חפר מארחים אף הם תושבים מהדרום. אני מודה ומברכת אתכם על הסולידריות וההיענות היפה!
משפחות נוספות מהעמק המעוניינות לארח, יישובים ועסקים המציעים יוזמות למען תושבי הדרום, ומשפחות מהדרום המעוניינות להתארח - מוזמנים כולם לפנות אלינו בטופס הבא >>
לפרטים ומידע נוסף – מוקד המועצה זמין עבורכם 24/7 בטל' 9875*

אני מאחלת לנו, ולכל מדינת ישראל, ימים שקטים ובטוחים!
שלכן ושלכם, 

ראשת המועצה
ד"ר גלית שאול