בהודעה שהוציאו ראשת המועצה ד"ר גלית שאול ומנהלת אגף החינוך ירונה פוליטי לצוות בית הספר ולהורים נכתב כי "לאחר תהליך מיונים קפדני וממושך שכלל שני מכרזים וראיונות עם כעשרה מועמדות ומועמדים, נמצא ניר כאדם הנכון להמשך הובלת בית הספר להישגים, תוך שימת דגש על ערכיות, פעילות חברתית ומצוינות בכל התחומים הרלוונטיים".

 

 

בחירתו של ניר נעשתה בין היתר בהמלצתן של אילנה נולמן, מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער ואורלי דרורי, מפקחת כוללת של ביה"ס.
ניר, תת אלוף במיל' בחיל אוויר, טייס מסוקי קרב, שמאחוריו קריירה צבאית עתירת הישגים, בחר עם שחרורו מהצבא בתחום החינוך מטעמים ערכיים, כשבאמתחתו ניסיון ניהולי, פיקודי וחינוכי עשיר של כ-30 שנה.
ניר בעל יכולות ניהול מוכחות וחזון חינוכי חברתי, שאותו הוא מיישם במשך שנים. בין היתר, ניר נטל חלק בהקמת מכינה קדם צבאית לטובת קידום נוער איכותי והעצמתו, העביר קורס בנושא ערכים במספר מכינות קדם צבאיות, כולל לנוער בסיכון והיה שותף במספר מיזמים חברתיים נוספים.
ניר נשוי ואב לארבע בנות, מתגורר ביישוב גן השומרון. בעל תעודת הוראה בפיזיקה ממכללת בית ברל, תואר שני במדעי המדינה (בהצטיינות) מאוניברסיטת חיפה, B.TECH תואר ראשון מהנדס תעשיה וניהול (בהצטיינות) מכללת שנקר. 
בתפקידו האחרון שימש כרכז שכבת י' בבית ספר רמות ים, מחנך ומורה לפיזיקה.
ברכות לניר על בחירתו ומינויו. 
ברכות גם למנהל היוצא, מנשה לוי, שמסיים את תפקידו לאחר שנים רבות בהן הוביל את מעיין שחר, ביחד עם צוות מעולה, להיות מבתי הספר המובילים בארץ. עם צאתו של מנשה לגמלאות אנו מאחלים לו הצלחה רבה בהמשך דרכו.