קרן עמק חפר לפיתוח קיבלה אישור רשמי ממשרד המשפטים - ובכך הפכה המועצה האזורית עמק חפר למועצה האזורית הראשונה שיזמה והקימה קרן, שמטרתה לתמוך ביוזמות ובפרויקטים בתחומים מרכזיים.

 

חברות וחברי קרן עמק חפר

הקרן תפעל על מנת לשמר ולטפח את אופייה הייחודי של הקהילה, המרחב הירוק והכפרי ומשאבי הטבע של עמק חפר - ה״לב הירוק״ והפועם של מדינת ישראל, למען קהילת העמק ותושבי המדינה, והיא תפעל על בסיס ערכי הליבה שלה:
• המרחב הכפרי - ריאה ירוקה במרכז הארץ, מרחבים פתוחים, חקלאות וטבע זמין
• קהילתיות - קהילת הקהילות וערבות הדדית
• מורשת - היסטוריה מקומית, שימור אתרים היסטוריים וחיבור האדם למקום
• קיימות סביבתית
• צריכה מקומית
• חדשנות - חדשנות טכנולוגית, יצירתיות
• חינוך, תרבות וספורט

קרן עמק חפר תפעל לקידום ולפיתוח מגוון יוזמות, כדוגמת פרויקט בית הראשונים, הצבת מתקנים לטיפול באופניים ברחבי העמק, שיקום מזח בית ינאי ותוכניות נוספות לעתיד הקרוב. זאת באמצעות גיוס תקציבים ומשאבים לפרויקטים - ופיתוחם.
ד״ר רוני צבר המתגורר במושב חרב לאת מונה לתפקיד יו״ר הקרן, וביחד איתו פועלים שמונה חברות וחברי הוועד המנהל, כולם תושבות ותושבי עמק חפר: שלמה טובול מכפר חיים ששימש יו״ר הקרן עד לאחרונה, גיל ליידנר מבית יצחק, ד״ר טלי פלדמן מהדר עם, ד״ר נבות בר מכפר ויתקין, דניאלה ארז מחופית, טלי אלוש אבן מבית יצחק, אוסנת אבני דוידסון מהדר עם, רמי וילמוש מכפר ידידיה. יו״ר הוועדה המייעצת של הקרן היא מנכ״לית קרן תל אביב ותושבת כפר ויתקין ד״ר הלה אורן ולצדה חברות וחברים בוועדה: מיכל גאון מבית הלוי, ירון תמיר מכפר ויתקין, יוסי מאירי מהדר עם, עו"ד יהודה הרבסט מחופית ועו״ד אלה גרא מכפר ויתקין. יו״ר אגודת הידידים היא יפעת פרל מאביחיל ומנהלת הקרן היא אורנה סדגת ארז, שבשנה האחרונה עמלה על הקמתה. בוועדת הביקורת חברות עו״ד שדה קלוסקי ועו״ד סיון כרמי. עוד סייעו רבות בהקמתה - סגן ראשת המועצה לשעבר עו״ד גיא ויצ׳לבסקי, תושב בת חפר, וחברת הכנסת מטי יוגב, תושבת בת חפר אף היא.

ראשת המועצה ד״ר גלית שאול, שיזמה את הקמת הקרן: “כמי שניהלה בעבר את מיזם ‘החברה האזרחית׳ במדינה, אני מאמינה גדולה בשיתופי פעולה המשלבים את המגזר הציבורי, העסקי והפילנתרופי - לטובת הקהילה וכלל התושבות והתושבים. לכן, הקמת קרן לעמק חפר היא אחד היעדים החשובים שהצבתי עם כניסתי לתפקיד. לאחר עבודה מאומצת של כלל חברותיה וחבריה, וקבלת האישורים הנדרשים, אני שמחה וגאה על התחלת פעילותה. קרן עמק חפר תסייע לנו לתת מענים נוספים לתושבינו ולשמר ולטפח את אופיו הייחודי של העמק, על ידי תמיכה במיזמים בנושאים וערכים מרכזיים כמו תרבות וספורט, קיימות ושימור העמק הירוק, מורשת, חדשנות, קהילה ומרחב כפרי״.