בעקבות הפיגועים האחרונים ברחבי המדינה, אנו מבקשים לעדכנכם בהיערכות המועצה למצב. 

היערכות מצב עם גורמי המשטרה:
הערב התקיימה הערכת מצב, שנייה השבוע, עם מפקד תחנת משטרת שדות, סנ"צ אופיר ביטון, בהשתתפות ראשת המועצה ד"ר גלית שאול, סגניה, מנכ"ל המועצה, מנהלי אגפים ומחלקות ורב"שים. 
סנ"צ ביטון עדכן כי במסגרת כוננות השיא שהוכרזה במשטרה, ישנה פריסה רחבה ביותר ונוכחות מאסיבית של כוחות בשטח. 
תחנת שדות תוגברה בכוח אדם ובכוחות שיטור המסיירים ביישובים ובצירי התנועה. ישנם מחסומים המוקמים באזור קו התפר, סמוך לכביש 57, והוקצתה ניידת שתיתן מענה בכביש 581.
תוגברו סיורים של המשטרה ומג"ב במקומות הומי קהל, במתחמי קניות, בשווקים ובתחנות הסעה. בסופי השבוע – תתוגבר הנוכחות באתרי הנופש הפופולריים. 
סנ"צ ביטון ביקש מהציבור לשמור על עירנות, ולפנות אל המשטרה בכל אירוע חריג ובכל חשד. 
 
מוסדות חינוך: 
בהמשך להנחיית הנהלת המועצה וקב"ט המועצה, קציני הביטחון של מוסדות החינוך עורכים סיורים מתוגברים בין בתי הספר וגני הילדים. הצוותים משוחחים עם הצוותים והמאבטחים, מחדדים נהלים ומתדרכים אותם. 
בנוסף, המשטרה נמצאת בקשר יומיומי עם מוסדות חינוך ועם הרב"שים, ומעבירה הנחיות יומיומיות ודגשים מדי יום. 
במידת הצורך, תלמידות ותלמידים יכולים להסתייע ביועצות בתיה"ס ו/או בשירות הפסיכולוגי החינוכי של המועצה בטל' 09-8981523, 09-8988193 (8:00-13:00). ניתן גם להשאיר הודעה בווטסאפ בכל שעות היום למספר 0522675863 וישובו אליכם בהקדם.

קו התפר הפרוץ:
ראשת המועצה פנתה היום במכתב דחוף לשר הביטחון בני גנץ וכתבה: "גל הטרור הקשה שעובר עלינו בימים אלה מחייב את המדינה לסגור אחת ולתמיד את קו התפר הפרוץ. אנו קוראים לכך במשך שנים, ועכשיו ברור מתמיד שהמצב הבלתי נסבל הזה לא יכול להימשך אפילו עוד רגע אחד".
למכתב לחצו כאן

נעדכן עוד כי על פי הודעת שר הביטחון מהיום, יתקיימו צעדים של פריסת כוחות מאסיבית, כאשר בשלב זה איו"ש מתוגברת ב-12 גדודים, לרבות תגבור משמעותי בקו התפר. זאת בכדי למנוע אירועים, לטפל באירועים באופן מידי ולהחזיר את תחושת הביטחון. 

בברכת ימים שקטים ובטוחים!