ראשת המועצה, סגנה, קב"ט המועצה והמח"ט

פגישה עם מח"ט מנשה אל"מ אריק מויאל בנושא קו התפר 
להלן מכתבה של ד"ר גלית שאול - ראשת מועצת עמק חפר בנושא:

תושבות ותושבים יקרים,
מח"ט מנשה, אל"מ אריק מויאל, שהחטיבה שבפיקודו אחראית בין היתר על גזרתנו, נענה לפנייתי והגיע למפגש עם הנהגת המועצה, הנהגות יישובי קו התפר, אנשי ומתנדבי ביטחון ביישובים, תושבות ותושבים, שנערך ביום שלישי 5.4.2022 בקיבוץ בחן.

ראשת המועצה והמח"ט

במהלך המפגש המח"ט עדכן כי:

 • בימים האחרונים אנשי מנהלת התפר סגרו פרצות רבות בגדר, והם ממשיכים לעשות כך.
 • גדוד של מאות חיילים נפרש לאורך גדר ההפרדה מול בת חפר, יד חנה ובחן.
 • לצד זאת מתקיימת פעילות עניפה של כוחות משטר הגבול והמשטרה בגזרה.
 • כניסת השב"חים באזורנו הופסקה כמעט לחלוטין.
 • בחודש מרץ בוצעו למעלה מ-140 מעצרים בגזרה (בשטחי הרשות).


  לדברי המח"ט, הפעולות הנוכחיות הן חסרות תקדים, והמטרה היא להצליח ולשמר כמה שיותר מהן גם לאחר שהמצב יירגע. התושבים במפגש ביקשו כי נוכחות הצבא תורגש יותר גם בתוך היישובים, על מנת לספק תחושת ביטחון משמעותית יותר, והמח"ט הבטיח לפעול לשיפור הנושא.

  בתוך כך, בשיחות שקיימתי לאחרונה עם גורמים במערכת הביטחון, עודכנתי כי הכוונה היא להקים חומת קבע בקו התפר באזורנו, במהירות האפשרית. אלה בשורות טובות מאוד, אולם מובן כי הקמת חומה שכזאת תיארך כמה שנים.
  לאחר שאנו מתריעים במשך שנים על המצב הביטחוני הבלתי אפשרי בקו התפר הפרוץ, באינספור פניות ומפגשים עם גורמי ביטחון ומדינה בכירים, אנו רואים בתקופה זו הזדמנות לשפר מהותית, אחת ולתמיד, את המצב הביטחוני.
  נמשיך לפעול מול גורמי הביטחון והמערכת הפוליטית על מנת לשמר כמה שיותר מהפעולות הנעשות בימים אלה גם לאחר שהמצב יירגע, וכי ההבטחות להקמת החומה ימומשו באופן המהיר והטוב ביותר.
  לא נרפה עד לקבלת הגנה מקסימלית על יישובי קו התפר!

  במפגש לקחו חלק עוד סגניי חיזקי סיבק ואופירה קלפ, קב"ט המועצה מתן בן דוד, יושבות ויושבי ראש הוועדים, חברי מליאה והנהלה מבחן, בת חפר, יד חנה, גן יאשיה, אחיטוב, בארותיים ועולש, רבש"צי היישובים וראשי צוותי צח"י, תושבות ותושבים.

  אני מבקשת להודות לכל מי שהגיע למפגש משמעותי זה, למתנדבי הביטחון ביישובים ולכל כוחות הביטחון הפועלים בגזרה יומם וליל. אני מודה למח"ט, אשר בעיצומה של תקופה מתוחה זו, מצא את הזמן להגיע לפגישה עם התושבים.

  מאחלת לכן ולכם ימים שקטים וחג פסח שמח!
  ד"ר גלית שאול, ראשת המועצה