12.4.2022

תושבות ותושבים יקרים,

כידוע, עונת הרחצה נפתחה בחופים בית ינאי ונעורים ביום שישי 08.04.22.
באשר לחוף מכמורת, המועצה ביצעה הליך לתפעול החוף לאחר שתקופת ההתקשרות עם הזכיין שתפעל את החוף עד עתה הסתיימה ולא ניתן היה להאריכה. ההליך נועד בין היתר לשפר ולשדרג את השירותים הניתנים בחוף. במסגרת זו, המועצה התקשרה עם זכיין חדש לתפעול החוף.


על פי ההסכם, הזכיין שתפעל את החוף אמור היה למסור אותו באופן מסודר למועצה עד לתאריך 31.3.2022. לצערנו, הזכיין סירב לשתף פעולה במסירת החוף כמתחייב, הותיר בו ציוד ומחסנים נעולים, ואף הגיש צו מניעה המונע מהמועצה לממש את ההתקשרות עם הזכיין החדש עד להחלטת בית המשפט.


הדיון בעניין צו המניעה נדחה כבר פעמיים, שלא על ידי המועצה. הדיון אמור היה להתקיים מחר (יום רביעי 13.4) אך בשל אילוצי בית המשפט ובקשת דחייה של הזכיין ובשל העובדה שבתי המשפט אינם פעילים בחול המועד, נדחה הדיון ליום ראשון אחרי החג 24.4. 

המועצה הודיעה ופרסמה על דחיית פתיחת עונת הרחצה בחוף מכמורת ב-14 יום, אולם בשל הנסיבות הללו ישנה דחייה נוספת של שבעה ימים נוספים - מה-23/4/22 ועד ליום 29/4/22 כולל.
המועצה פועלת ללא ליאות להסיר את כלל המגבלות בכדי לפתוח את עונת הרחצה בהקדם. 


לצערנו, התנהלות הזכיין הקודם, שהיא בניגוד גמור להסכם עימו, גרמה לכך שעונת הרחצה לא נפתחת כסדרה. 
אנו נעשה הכול על מנת לפתוח את עונת הרחצה בחוף מכמורת בהקדם האפשרי ובאופן מיטבי לציבור הרחב. עד אז, בחוף מכמורת אין שירותי הצלה ועזרה ראשונה והרחצה בו אסורה בהחלט.
אנו מצטערים על אי-הנוחות הזמנית ומאחלים לכן ולכם חג פסח שמח!