כללי

צוקי-ים הוא ישוב קהילתי, בעל אופי כפרי, בתחום המועצה האזורית עמק חפר הממוקם על הצוקים הצופים לים ממערב לחבצלת השרון. הישוב הוקם בשלבים, על ידי חברת "רסקו", החל בשנת 1968 ואוכלס עם הקמתו על ידי משפחות צעירות עם ילדים שיצרו קהילה מגובשת ופעילה.
הבתים המקוריים נבנו במדורג על צלע גבעה, כך שמכל בית ניתן היה ליהנות מנוף הים. עם הזמן הוקמו בתים גבוהים ששינו את אופי הישוב בעיקר בקו הראשון לים.
בשנת 1997 איחד משרד הפנים את צוקי-ים שמנתה 65 בתי אב עם שכונת עמידר הסמוכה (דרך הזיתים) שמנתה 27 בתי אב. לאחר האיחוד הוכר המקום כישוב עצמאי בשם צוקי-ים. בישוב כ-200 תושבים, מרביתם בעלי מקצועות חופשיים, ולרבים מהם זיקה לים ולענפי הספורט הימי.
חוף הים הצמוד לישוב נחשב לאחד החופים היפים במדינה ובזכות פעילותם של תושבים בישוב לשימורו הוא זכה במענק מקרן פורד.
בישוב קיים בית כנסת, 3 גנים ציבוריים שבשנים מהם משולבים גני משחקים לילדים וכן גן מכשירי כושר למבוגרים, מהיפים בארץ, בסמוך לירידה המוסדרת לים. הישוב מתברך בפינת מיחזור מסודרת ו"מזמינה" ומרבית תושבי הישוב מקפידים על כל כללי המיחזור.
פעילות הנוער של הישוב נעשית במסגרת תנועת המושבים בשיתוף פעולה עם הישובים חבצלת השרון ושושנת העמקים. פעילות אזרחים ותיקים נעשית במסגרת המרכז הקהילתי האזורי של עמק חפר.
בשנת 2014 הוצע על ידי המועצה ליצור אשכול ישובים שיכלול את חבצלת השרון, שושנת העמקים וצוקי-ים (אשכול ים חפר) .ואכן הישובים נהנים משתוף פעולה פורה בתחומי פעילות נוער, תרבות ועשיה יומיומית ונעזרים במזכירת ישובים משותפת.
מאחר ואין בישוב אף מבנה ציבורי, מתקיימות בלית ברירה פעילויות התרבות, החוגים, הנוער, הועד ואספות תושבים במועדון של חבצלת השרון.
בשנת 2018 יחגוג הישוב יובל להיווסדו ועד אז התושבים מקוים לחנוך את מגרש הספורט המשולב שיוקם בשיתוף עם חבצלת השרון ולסיים פרויקטים מתוכננים בתחום התשתיות.

חברי ועד הישוב:

יו"ר הועד - מיכאל אל-דור 
ס. יו"ר הועד - יהודית לאופר
סופי זיגדון
זאב בוצר
ורד בנסמן
אוריאן מנדלר
בתיה גבריאלי
נציג הישוב במועצה האזורית: נחי הייפלר
מזכירת האשכול: טליה דניאלי
חברי ועדת ביקורת: משה קלם, אילן פרוינד, ד"ר קרל יורק
אחראי בטחון: אבי אלון