המוסד לביטוח לאומי קיים יום עיון מיוחד לגמלאי עמק חפר בבניין המוסד לביטוח לאומי בנתניה.

משתתפי יום עיון

יום העיון הינו תוצר של עבודה משותפת של ביטוח לאומי -יעוץ לקשיש ושל כל העוסקים בגיל השלישי בעמק חפר,אגף הרווחה, מרכז קהילתי והאגודה לחבר הוותיק.

יום מידע לגמלאים נערך כבר שנים רבות. לראשונה הוחלט לקיים כנס מיוחד רק  לתושבי עמק חפר ולהזמין את אלו שעומדים לצאת לגמלאות.

החשיבה מאחורי הרעיון אומרת שיש לעודד אנשים ל"קופת הבריאים" ולא לקופת החולים ולהדגיש את העשייה בזמן הפנוי המשמעותי, את איכות החיים והיכולת להעניק, לתת וליהנות מהפנסיה.

ביום העיון השתתפו כ 70 גמלאים צעירים מעמק חפר ובו הם שמעו על שירותי הביטוח הלאומי ושרות יעוץ לקשיש. הועברה הרצאה בנושא פנאי בגיל השלישי והרצאה של נציגת מחלקת זקנה ושארים לגבי הקצבאות.

מנהלת אגף הרווחה, גלית גרופר הציגה את תפיסת המועצה ומשרד הרווחה לגבי הטיפול באדם בגיל השלישי,תוכנית האב, מערך הסיוע של הרווחה לגיל השלישי ושירותים קהילתיים שפותחו במועצה ובכלל זה חשיבות נושא ההתנדבות . 

מנהלת תחום חברה ותרבות לאזרח הוותיק במרכז הקהילתי, יונה טורגבניק, מסרה מידע על לימודים ופנאי ופעילויות תרבות לגיל השלישי ומנכ"ל האגודה לחבר הוותיק, עמירה למדני, התייחסה לשירותי האגודה לאזרח הוותיק, מרכז היום, קהילה תומכת, חברת שירותי הבית ועוד.

מנהלת השרות לייעוץ לקשיש בביטוח לאומי, שרה גנות, בעצמה תושבת עמק חפר הגדירה זאת כ "להצמיח עלים של אביב בעץ של חורף" לתת לגמלאים הזדמנות לחוות שהפנסיה יכולה להיות משהו מתגמל, יצירתי ועם המון נתינה הדדית.

בעקבות הצלחת הכנס מקווים באגף הרווחה כי ניתן יהיה להפכו למפגש מסורתי, שיתקיים מדי שנה לגמלאים הצעירים בעמק.