חלומו של כל ג'ודוקא להגיע ליפן , המדינה בה שיטת אומנות הלחימה "ג'ודו" הומצאה בסוף המאה ה-19 על ידי פרופ' גיגורו קאנו.
 
יפתח בדש בן ה-14  ממושב אמץ -  אלוף ישראל , שמתאמן מגיל ארבע במועדון הג'ודו בבת חפר  בהדרכת בתיה אדיב ,הגשים חלום של רבים מהג'ודוקא וטס ליפן ארץ הג'ודו. 
 
אחת לארבע שנים מזמין איגוד הג'ודו היפני קבוצות ילדים בגילאי 14-15 למחנה  אימונים ולתחרות קבוצתית ביפן בעיר פוקוקא. התחרות  אינה לפי קטגוריות משקל כפי שנהוג בכל תחרות אלא במשקל פתוח כך שגם ג'ודוקא השוקל 100 ק"ג יכול להלחם עם כזה השוקל 80  או 70 ק"ג. כמו כן מדובר בתחרות  קבוצתית כך שעל רוב חברי הקבוצה לנצח על מנת להתקדם ולזכות במדליה.
 
לאחר מיונים קפדניים שנערכו בארץ נבחר יפתח בדש להיות אחד מתוך שמונה  ספורטאים מישראל שיתחרו וייצגו את המדינה.
 
בהגיעם ליפן נחתו בטוקיו והתאמנו ב"קודוקן"  בית ספר לג'ודו הגדול ביפן. למחרת נסעו   לפוקוקא, שם פגשו  115 נבחרות מכל העולם :רוסיה, צ'צ'ניה, קוריאה, סינגפור, ארה"ב, אוסטרליה, פלסטינים, יפניים ועוד.
 
בסיבוב הראשון  והשני התחרו נגד קבוצה מיפן וניצחו 0-5. הסיבוב השלישי הסתיים אף הוא בניצחון הנבחרת 4-0. בסיבוב הרביעי פגשה הנבחרת מישראל את הנבחרת היפנית מטוקיו הבירה שמדורגת ראשונה ביפן, להם  הפסידו 4-1  ונאלצו לסיים את התחרות בסיבוב זה ולהסתפק  במקום ה16 מתוך 115 קבוצות.  את הניצחון הבודד של הנבחרת מול הנבחרת היפנית החזקה עשה יפתח בדש מעמק חפר .
 
במהלך השהייה במחנה  נסעה הנבחרת למוזיאון  בו מסופר על נפילת הפצצה האטומית בהירושימה, ביקרו במקדשים יפניים. יפתח חזר עם חוויות מרתקות שילוו אותו בהמשך חייו כבוגר, כשנשאל ממה התרשם ענה "יפה לראות את הסדר והניקיון  של היפנים, את הכבוד לזולת, האוכל שונה והג'ודו מרשים , נהניתי  ללמוד מהם ".
 
ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, וסגנו, אלדד שלם, מחזיק תיק הספורט שלחו מכתב ליפתח בו ברכו אותו על ההישג וציינו כי הוא מצטרף לרשימה מכובדת של ספורטאים בני עמק חפר שזכו להישגים מרשימים בארץ ובחו"ל.