שר החקלאות אורי אריאל לראש מועצת עמק חפר רני אידן: "אני לוחץ על ממשלת ישראל להכיר בכך שהחקלאות היא צורך קיומי ולכן צריכים לסייע לחקלאים בלמעלה ממיליארד ₪.

שר החקלאות בביקור בעמק חפר

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל, היה אורח מועצה אזורית עמק חפר. את פני השר קיבל ראש המועצה האזורית,רני אידן במרכז המבקרים במאגר הצפוני - ושם קיימו ישיבת עבודה.

הנושאים המרכזיים שהציגו אידן וסגנו, אלדד שלם, בפני השר: הצורך בעידוד החקלאים לקיים חקלאות ידידותית לסביבה, בת קיימא, שמביאה תוצרת איכותית ובריאה יותר לצרכן, תוך שיקום אקולוגי של השטחים הפתוחים בסביבת נחל אלכסנדר ועוד. פרויקט זה תוקצב עד כה ע"י משרד החקלאות ב 400 אלף ₪ בפריסה ל-5 שנים והמועצה ביקשה עוד כ-900 אלף ₪ לחמש השנים הבאות. 

שר החקלאות אורי אריאל נוטע עץ עם ראש המועצה רני אידן

הנושא השני היה הקמת מרכז למחקר ופיתוח חקלאי בעמק חפר בעלות של כמיליון ₪, שישרת את המחוז, שהוא צורך והכרח לקידום ופיתוח החקלאות, וכן הועלה נושא המאבק בפגע האמברוסיה - צמח פולש שמהווה איום משמעותי על המשך יכולת הגידול החקלאי בשטחים בהם הוא מתפשט ולשם כך נדרש המשך הסיוע של המשרד לשנים הבאות.

בדיון שהתפתח לאחר הצגת הדברים השתתפו יו"ר הוועדה החקלאית במועצה, גיל פלוטקין, מנהל מחוז מרכז הנכנס במשרד החקלאות חגי שניר, מנכ"ל רשות ניקוז ונחלים שרון, ניסים אלמון, יו"ר אפיקי עמק חפר, אהד נתן,  מנכ"ל האגודה, צביקה גרבר ומנהל האגף המוניציפאלי במועצה, יעקב כהן. 
לדברי השר אריאל, הוא לוחץ על ממשלת ישראל להכיר בכך שהחקלאות היא לא רק ערך חשוב אלא גם צורך קיומי ולכן צריכים לסייע לחקלאים בתקציב של למעלה ממיליארד ₪, וזאת במסגרת תוכנית שנבדקת ביחד עם התאחדות חקלאי ישראל. מטרתו של השר היא כי החקלאים יוכלו להתפרנס בכבוד מהחקלאות, כך שבני החקלאים ימשיכו את המסורת המשפחתית.

בהמשך סייר השר עם אידן ואלמון לאורך נחל אלכסנדר, קיבל הסברים על פרויקט שיקום הנחל ונעצר בנקודת התצפית הגבוהה המשקיפה על שדות העמק ועל אגמון עמק חפר – פארק הציפורים, ההולך ומוקם ליד קיבוץ עין החורש.
תחנתו הבאה של השר הייתה בכפר הרואה, שם קיבל את פניו יו"ר הוועד, ערן יעקובס, ושם גם נפגש עם נציגי החקלאים ביישוב ששטחו בפניו את מצוקותיהם. לאחר הפגישה נטע עץ ביישוב, ומשם המשיך לישיבת בני עקיבא כפר הרואה המתחדשת, שמע הסברים ממנכ"ל מפעלות הציונות הדתית, צבי צויבל, על פרויקט ראש הגבעה - בעקבות הכיפה הסרוגה שנמצא בשלבי תכנון ובמכון "שם עולם" הציג בפניו ראש המכון, הרב אברהם קריגר, פרויקט חדש של המכון ובו נכתבים ספרי  לילדים העוסקים בנושא השואה בדרך ייחודית.

התרגשות רבה אחזה בשר כאשר הוצג לו ספר תורה שהתגלה בדרך מופלאה בעיר לודז' בפולין.