מי גר בבית המועצה הראשון בכפר ויתקין? כמה קיבוצים יש במועצה? יודעים לזהות סנונית? קטפתם פעם מלפפונים באחיטוב? איזה שלושה עסקים בפארק התעשיות קשורים למשקאות? אלו היו רק חלק מהאתגרים שפגשו צוותי ועדים מקומיים מיישובי העמק ביום גיבוש והוקרה על עשייתם בישובים.

יום גיבוש 2016

המועצה, בהובלת היחידה לפיתוח קהילתי, יזמה יום גיבוש והוקרה לוועדים המקומיים ופעילים מובילים בישובי העמק. 

חברי הוועדים המקומיים פועלים בהתנדבות יום יום ולפעמים גם שעה שעה, במסירות אין קץ לטובת קידום היישובים והקהילות שלהם. 
במסגרת תפקידם הם נושאים באחריות גדולה ובנטל כבד. היחידה לפיתוח קהילתי, צוות רב-מקצועי ובין מחלקתי בהובלתו של סגן ראש המועצה, אלדד שלם, מספקת מערך תמיכה וליווי לוועדים באמצעות ליווי פרטני ליישובים בסוגיות שונות ובפיתוח פלטפורמות ופורומים אזוריים. 

יום הגיבוש התקיים בדיוק באמצע הקדנציה של הוועדים ובמטרה להוקיר את עשייתם ולתת מוטיבציה להמשך. היישובים הוזמנו לגבש צוותים המבוססים על הוועד המקומי ופעילים מובילים בישוב למירוץ תחרותי ברחבי העמק.
20 ישובים שלחו צוותים ובסך הכל לקחו חלק ביום זה קרוב ל-100 איש.

רני אידן ביום גיבוש

היום נפתח באופן סמלי בבית הראשונים, הבית הראשון בעמק חפר. שם סיפר ראש המועצה רני אידן על ההיסטוריה של המקום והתוכניות להקמת מרכז מבקרים. 

לאחר מכן, אחרי תדרוך מהיר הוזנקו הצוותים למירוץ. כל צוות התחיל את המסלול בנקודה אחרת. לאורך המירוץ עברו המשתתפים ברחבי העמק תוך ביצוע משימות אתגריות וכתבי חידה. כך למשל, במועדון השייט של מכמורת היה על הצוותים לזהות קרוול, סנונית, יאכטה ואופטימיסט, בכפר ויתקין, בבית המועצה הראשון הלא הוא המרכז הקהילתי של חוף חפר, לזהות משפטי טריוויה נכונים על המועצה, בחממות אחיטוב התקיים קטיף מלפפונים ובאפיקי המים של עמק חפר משימת צוות מאתגרת. 

אחת הנקודות המרגשות שהמשתתפים שמחו להכיר הייתה חוות קיימא בבארותיים. החווה של משפחת שבח מהווה מסגרת תעסוקתית וחינוכית עבור בני נוער שנשרו ממערכת החינוך הפורמלית. 

יום גיבוש 2016

בכל נקודה המשתתפים למדו על פן נוסף במועצה – המורשת, החקלאות, קיימות, יזמות וספורט. נקודת הסיום הייתה בחוות הנוי שם נהנו המשתתפים מפיקניק משותף בסביבה הקסומה והתקיים טקס הכרזה על הזוכים. 

קיבוץ המפעיל זכה בסכום כספי נאה לטובת פעילות קהילתית בליווי היחידה לפיתוח קהילתי, בת חפר במקום השני ואביחיל במקום השלישי קיבלו מענק לרכישת צמחיה לטובת טיפוח חזות הישוב.
כל משתתפי היום הביעו הערכה רבה על הפעילות, ציינו כמה נהנו, התגבשו והתחזקו.    

יום גיבוש 2016

ראש המועצה האזורית, רני אידן, אמר למשתתפים כי למועצה יש הערכה רבה לנושאים בעול ניהול היישובים, בהתנדבות, במסירות ובמשך שעות רבות ויום הוקרה זה הוא דרכה של המועצה להודות להם ולו במעט על עשייתם המבורכת.