במעמד שגרירת צ'ילה בישראל, מוניקה חימנז דה לה חרה, ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, חברי הלשכה לקשרי תרבות ישראל צ'ילה וידידי הגן הבוטאני נחנכה פינת צ'ילה בגן הבוטאני, חוות הנוי עמק חפר, וזאת על ידי נטיעת עץ כסמל לידידות בין שני העמים.

                    מימין: טוביה גולדשטיין, שגריר צ'ילה בישראל, ראש המועצה וזאב הגלי
מימין: טוביה גולדשטיין, שגריר צ'ילה בישראל, ראש המועצה וזאב הגלי

במעמד זה הוכרז גם על ברית תאומות בין הגן הבוטאני בעיר ואלדיביה שבצ'ילה, שהוכרזה על ידי אונסק"ו כבירת התרבות של אמריקה, לבין הגן הבוטאני בעמק חפר.

ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, אמר כי החלטת המועצה לקחת על עצמה את חוות הנוי הייתה חשובה ומראה על הנשמה היתרה שיש למועצה ויש לפעילים המסורים של  חוות הנוי, שדואגים לפיתוחו ושימורו.
עוד אמר כי המועצה נמצאת בתהליך הסדרה של העברת הקרקע עליה נמצאת חוות הנוי לידי המועצה כך שיוסר כל איום על שלמותו של המקום המיוחד הזה.

ראש המועצה רני אידן נוטע עץ

אידן ציין את פעילותו של סגנו, אלדד שלם, שדואג לצרכי חוות הנוי ומביא את דברה במוסדות המועצה.
שגרירת צ'ילה, מוניקה חימנז דה לה חרה, שהגיעה לארץ לפני שלושה חודשים, הודתה על ההזדמנות שניתנה לה להשתתף בטקס חשוב זה שהוא סמל ליחסים הטובים בין צ'ילה לישראל וציינה כי המקום מקרין שלווה, ביטחון ואהבה.

קהל המוזמנים בטקס

הרעיון לכריתת ברית תאומות נהגה על ידי זאב הגלי, חבר הלשכה לקשרי תרבות ישראל צ'ילה, שביקר בעבר בגן הבוטאני בואלדיביה וכאשר זכו בתואר על ידי אונסק"ו נזכר במקום וכפעיל בחוות הנוי חשב מיד על החיבור.
נשאו דברים ראש המועצה המקומית זמר, דיאב גאנם ויו"ר עמותת ידידי חוות הנוי, חיזקי סיבק. הנחה את הטקס נשיא הלשכה לקשרי תרבות, ישראל צ'ילה טוביה גולדשטיין.