ראש המועצה רני אידן ביקש מהשר לביטחון פנים גלעד ארדן להקים תחנת משטרה בעמק חפר, לנוכח העלייה המשמעותית בעבירות רכוש וכן מול אתגרי הביטחון האזרחי עימם מתמודדת המועצה. זאת, במהלך פגישת עבודה שקיימו השניים בלשכת השר.

רני וגלעד ארדן

אידן אמר לשר כי בנוסף להיותה של המועצה האזורית עמק חפר מהגדולות בישראל, בעיות הביטחון המאפיינות אותה נובעות בין היתר מסמיכותה הגאוגרפית לקו התפר. אידן הציג לשר נתונים לפיהם בהשוואה בין השנים 2015 ל-2016 ניתן לראות כי היקף גנבות הרכב גדל מ-245 ל-420 , עלייה של 71% וחמור מכך- היקף ההתפרצויות לבתים נמצא גם הוא במגמת עלייה משמעותית של כ-28% לעומת שנת 2015. לכן, ציין, כי הקמת תחנת משטרה בעמק חפר הכרחית לצורך טיפול יעיל בפשיעה הגואה. הקמת התחנה תאפשר לקיים הגנה ואכיפה משטרתית מתאימות לאופי הכפרי והמועצה, מצידה, תעשה הכל על מנת לעמוד בתנאי המשטרה לצורך הקמתה. בתשובה לבקשת אידן ביקש השר ארדן מאנשי משרדו לקדם את הנושא.

בעיות נוספות שנדונו בפגישה: בעיית המעברים החקלאיים בשטח המועצה בסמוך לגדר, שחלקם אינם מוסדרים ואינם מפוקחים וכתוצאה מכך מתנהל מעבר של ציוד חקלאי וסחורות גנובות ובלתי מפוקחות, מהרשות הפלשתינית ואליה, המעבר החופשי מהצד הפלסטינאי לתוך תחומי מדינת ישראל דרך הגדר הנוכחית באזור זמר, ביטול כיתות הכוננות ביישובי קו התפר, להן יש תפקיד חשוב בזכות יכולתן להגיב במהירות בעת קריאה והקלות הבלתי נסבלת של הקלה בעונש לעבריינים אשר תפסו אותם מבצעים עבירות רכוש. השר הבטיח להידרש לסוגיות אלו והנחה את אנשי משרדו  לתת להן מענה.

בתום הפגישה שיבח ראש המועצה  את השר על הפתיחות שגילה ועל עשייתו הברוכה בנושאים שבתחום טיפול משרדו.