נחנך פעוטון חוף חפר, הפעוטון הקהילתי הראשון במושבי בעמק חפר, הפועל כמרכז לגיל הרך גם מעבר לשעות הפעילות המקובלות ובו יתקיימו חוגים, שעות סיפור, הצגות, ג'ימבורי, קורסי התפתחות תנועה ועוד. 

 

 

הקמת הפעוטון התאפשרה הודות לראש המועצה, רני אידן, שנענה לפניית הנהלת המרכז הקהילתי. זאת  הפעם הראשונה שהמועצה בוחנת באופן מעשי להיכנס לפעילות בחתך גיל זה שברוב המסגרות, פרט לקיבוצים, מטופל על ידי מפעילים פרטיים. 


ראש המועצה, רני אידן: "הקמת הפעוטון היא פיילוט דרכו בוחנת המועצה את האפשרות לקחת אחריות על חינוך ילדינו מגיל 0 ועד 18. בדרך זאת, בנוסף להיות הפעוטות במסגרת מפוקחת מועצתית, ניצור רצף חינוכי שיאפשר בין היתר אבחון מוקדם וטיפול מוקדם בבעיות בהן עשוי לפגוש הצוות החינוכי".


עו"ד גיא גולן, מנהל המרכז הקהילתי חוף חפר: "האחריות כבדה והאתגר עצום. גייסנו את מיטב אנשי המקצוע לצד אגודת כפר ויתקין, שהקצתה את המבנה וסייעה בעלויות השיפוץ, צוות הפעוטון והצוות המסור של המרכז הקהילתי, קיבלנו את מבנה הגן ובזכות מחויבותם האמיתית של כל השותפים לעשייה שעבדו מסביב לשעון הצלחנו לעמוד באתגר ולפתוח אותו במועד".


פעוטון קהילתי מושתת על התפיסה כי חינוך מבוסס על יחסי גומלין הדדיים עם הקהילה והוא פועל ליצור זיקה בין ילדי הפעוטון ובני משפחותיהם  לקהילה. לצד המטרות המסורתיות שיש לפעוטון – מתן מסגרת התפתחותית לילדים ומתן מרחב להורים להגשים עצמם בעבודה ובתחומים אחרים - מאפשר הפעוטון הקהילתי השגתן של מטרות נוספות בעלות ערך כגון מרחב וקרקע למעורבות ואחריות של אנשי החינוך, הילדים ומשפחותיהם בקהילה ובממשק עם החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי, ומפגשים עם חברי הקהילה שביכולתם לתרום ולהיתרם ממפגש זה - אמנים, תושבים ותיקים, אנשי חינוך ותרבות.

מאחורי הפעוטון הקהילתי עומדת מערכת שלמה שכל תפקידה לדאוג להצלחתו: ייעוץ פדגוגי, שרותי תחזוקה, מזכירות, מנהלה , יועץ בטיחות , יועצת תזונה וצוות פעוטון העובר הכשרה ולומד ומתפתח.