מעגלי התנועה שהוקמו בכביש 5714 בעמק חפר - בכניסה ליישובים בת חפר, יד חנה ובחן - נחנכו בטקס צנוע בהשתתפות שר התחבורה והבטיחות בדרכים והשר לענייני מודיעין ישראל כ"ץ, ראש המועצה האזורית עמק חפר רני אידן, סגנו אלדד שלם, חברי הנהלת ומליאת המועצה, נציגי היישובים, וראש המועצה המקומית זמר, דיאב ר'אנם.

 

מעגלי תנועה חדשים


העבודות בוצעו על ידי המועצה, בתיאום עם נתיבי ישראל ובמימון משרד התחבורה. עלות התכנון והביצוע של מעגלי התנועה עמדה על כ-14.5 מיליון ₪. 
"זה אירוע חשוב ומרגש", אמר אידן בטקס, שהתקיים במרכז הקהילתי בבת חפר. "מעגלי התנועה מייצרים בטיחות, מאפשרים לתושבי היישובים לצאת ולחזור מהם בקלות וביטחון, ובכך משפרים גם את איכות החיים". 

אידן, שנאבק רבות להקמת מעגלי התנועה ביחד עם התושבים, הודה בחום לשר כ"ץ על שיתוף הפעולה המוצלח, לחברת הנהלת המועצה ותושבת בת חפר רעיה קידר, שסייעה רבות במאבק, ולמנהל מחלקת תשתיות ומבני ציבור במועצה, בני יעקובי, שתיכלל את הפרויקט.  

אידן ביקש מהשר כ"ץ להמשיך לסייע בפיתוח מהיר של פרויקטים הנמצאים בשלבי תכנון וביצוע שונים: סלילת כביש 444 בקטע שבין כביש 57 לכביש 9 - במיוחד לאור העובדה שבת חפר תוכפל בגודלה בשנים הקרובות; הקמת מעגלי התנועה שכבר אושרו לביצוע בכביש 581 – בצומת הירקות (קטע הכביש בין קיבוץ המעפיל והפנייה לאמץ ובכניסה לקיבוץ המעפיל; הארכת כביש 9 מכביש 4 ועד לכביש החוף, מה שיסייע בין היתר להפחתת התנועה העוברת ביישובים כפר ויתקין, בית חרות וחופית; זירוז סלילת כביש עוקף אלישיב; ותמיכה ביוזמת המועצה להקים תחנת רכבת בפארק התעשיות עמק חפר. 

השר כ"ץ התייחס בדבריו אף הוא לחשיבות הבטיחותית של הכיכרות. בנוסף עדכן השר בהתקדמות התוכניות לשינוי כביש 57 בין נתניה לכביש 6 – כך  שיהיה כביש נטול רמזורים - וציין גם את תחנת הרכבת שתוקם באחיטוב כפרויקט שכבר אושר ותוקצב. 

האירוע הסתיים ברגע מרגש, כשבת עמי חיו, תושבת בת חפר שנפצעה באורח קשה בתאונה שאירעה בכביש 5741 בשנת 2014, עלתה לבמה. חיו הודתה בחום לשר כ"ץ על פרויקט מעגל התנועה, אך ציינה כי עדיין צריך לשפר את התוואי של הכביש. 

באירוע השתתפו בנות ובני מקהלת בית הספר "שדות" מבת חפר, בניצוחה של דינה רוזנר, שריגשו את הקהל בשירה נפלאה של "יש לי חג" ו"נוף ישראלי", שאותם הקדישו ליום הולדתה ה-70 של מדינת ישראל.