בני משפחתו השכולה של משה עיני, שנפל בפעילות מבצעית סמוך לרמאללה ב-2002, קיימו ביום שבת האחרון טיול מרגש לזכרו בנחל אלכסנדר. איציק רוזנשיין, אחראי ההדרכה מנאמני נחל אלכסנדר, מספר על הדרכה מרגשת ומיוחדת במינה.


"בועז, מנאמני נחל אלכסנדר, ואנוכי, פגשנו את נורית ועזרא עיני, תושבי פתי תקווה, על גשר הצבים בנחל אלכסנדר", מספר איציק על המפגש הראשון עם בני המשפחה. "מכיוון שלבשנו את חולצת 'נאמני נחל אלכסנדר' הם ניגשו אלינו וביקשו לקבל פרטים על המסלולים במקום. תוך כדי השיחה הבנתי שהם מארגנים טיול לזכר בנם שנפל בעת שירותו הצבאי. הנצחת בנם בטיול ריגשה אותי מאוד ומיד הצעתי להם שאדריך את הקבוצה".


משה (מוישל'ה) עיני התגייס לצה"ל בינואר 1999. הוא התנדב לקורס טיס אך לא מצא שם את מקומו ועבר לחיל ההנדסה הקרבית. בנובמבר 2000 הוא סיים קורס קצינים והיה למפקד מחלקה בחיל. ב-19 לפברואר 2002 הוצב מוישל'ה עם חייליו במחסום עין-עריק. בלילה תקפו מחבלים את המחסום ומהירי נהרגו שישה מהחיילים, ביניהם מוישל'ה.
מוישל'ה אהב מאוד לטייל בארץ. הוריו מספרים שכשהיה חוזר מהצבא בסופי השבוע העדיף לטפס על צוקים מאשר לנוח. הוא היה תמיד מוקף חברים ובאנרגיות האינסופיות שלו הניע פעילויות רבות.
כדי להנציח את זכרו נערך מדי שנה "הטיול של מויש" במקומות שונים בארץ בהם אהב לטייל.

כבר ביום שלמחרת הפגישה בין איציק רוזנשיין לבני משפחתו של מוישל'ה, התאספה קבוצת המטיילים, שמנתה כ-50 איש, בהם מבוגרים וילדים, בני משפחה וחברים, וצעדה יחד מפארק איטליה לגשר הצבים. כל חברי הקבוצה לבשו חולצות כחולות שעליהן צוירו כפות רגליים צועדות לצד צב, והודפס עליהן הכיתוב "הטיול של מויש".

"זו הייתה אחת ההדרכות המרגשות ביותר שלי", אומר איציק, ומספר גם כי קיבל מהמשפחה את חולצת הטיול למזכרת. "כעבור כמה ימים אביו של מוישל'ה, עזרא, כתב לי שהוא מודה מאוד על ההדרכה ושהוא שמח לפגוש 'אנשים טובים באמצע הדרך'. אני חושב שזכיתי לפגוש את האנשים הטובים האלו באמצע דרכי, ואני מעריך מאוד אותם ואת פעילות ההנצחה המיוחדת שהפכה אצלם למסורת".