בית הספר לחינוך ולספורט ימי במכמורת ייבנה מחדש על פני 1,600 מ"ר, תוך שימוש בחומרים מתקדמים המותאמים לסביבה הימית | שלוחה חדשה של בית הספר תוקם על גדות נחל אלכסנדר.

 

הדמיות: פלג קליינהאוז אדריכלים

בשורות מצוינות לחינוך הימי בעמק חפר - ובישראל בכלל: בית הספר לחינוך ולספורט ימי במכמורת ייבנה מחדש, ויכלול קמפוס רחב שיכלול בתוכו גם את מועדון השייט מכמורת עמק-חפר. המתחם, שיתפרש על פני 1,600 מ"ר, נמצא בשלבים אחרונים של אישורים והיתרים. הבנייה צפויה להתחיל בחודש מרץ 2019 ולהימשך בשנת 2020.

בסיור שערכו לאחרונה במקום ראש המועצה האזורית עמק חפר ומנהלת אגף החינוך במועצה, עם ראש אגף בכיר בצוות המיפוי של משרד החינוך, גנאדי קמנצקי, וצוות נרחב של האגף, סוכם כי האגף יסייע בהקמת בית הספר. עלות הבנייה המוערכת של המרכז היא כ-11-12 מיליון ₪, שמתוכם יתקצב משרד החינוך 70% והמועצה האזורית עמק חפר 30%. 

בבית הספר לחינוך ולספורט ימי במכמורת לומדים כיום כ-1,200 תלמידים משכבות גיל שונות – החל מתלמידי כיתות ה' ועד לתלמידי כיתות י"ב. בבית הספר אף מתקיימות תוכניות מותאמות לתלמידים עם צרכים מיוחדים. לדברי ראש המועצה האזורית עמק חפר, "בניית המתחם החדש נעשית בהתאם לחזון שמשלב בין אהבה לים, אחריות חברתית ואופק רב-משמעות. המתחם החדש יאפשר להרחיב עוד יותר את הפעילויות המגוונות בתחום החינוך הימי והספורט הימי הנערכות במקום".

 


במסגרת הפרויקט, המבנים הקיימים היום בבית הספר ייהרסו ויפונו, ומבנים חדשים יוקמו במקומם, תוך שימוש בחומרים קלים ומתקדמים המותאמים לסביבה ימית. לבית הספר יתווספו כיתות המותאמות לפעילויות ייעודיות לילדי החינוך המיוחד, וכן סביבת לימוד המאפשרת לעשות סימולציות ולעסוק בפעילות ימית גם כשמזג האוויר אינו מאפשר יציאה אל הים. 

בנוסף, תוקם שלוחה חדשה של בית הספר לחינוך ולספורט ימי על גדות נחל אלכסנדר. שלוחה זו תספק אף היא מענה לאוכלוסיות מיוחדות, ויתקיימו בה פעילויות רבות בשיתוף עם בתי הספר, כגון תוכניות מנהיגות, רובוטיקה, הדרכה, יזמות ועוד, הכול במתחם ידידותי ובטוח. ליד שלוחת הנחל עתיד להתקיים גם שיתוף פעולה עם המרכז להצלת צבים, תוך שילוב של ילדים בעלי צרכים מיוחדים בפעילות במקום.