עמותת אלכסנדרוני, המועצה האזורית עמק חפר ורשות הטבע והגנים קיימו את הטקס המסורתי לזכר 16 הנופלים מחטיבת אלכסנדרוני, שנפלו בקרב בקאקון בתש"ח. 

 

 

בטקס, שהתקיים באתר ההנצחה בפארק הלאומי קאקון בעמק חפר, בסימן 70 שנים לקרב, השתתפו בני משפחה של הנופלים, ותיקי החטיבה שהשתתפו בקרבות תש"ח, חיילי מילואים מחטיבת אלכסנדרוני הנוכחית ותלמידי קריית החינוך ע"ש בן גוריון (רופין). 

ראש המועצה האזורית עמק חפר סיפר על גבורת הלוחמים בקרב בקאקון, ודיבר על היותו של הקרב אירוע היסטורי רב-חשיבות. לדבריו, "הלוחמים בקרב הגנו באומץ לב על הניסיון לחלק את מדינת ישראל, כאן במותניים הצרות שלה. נמשיך לשמור על המסורת החשובה של עריכת הטקס לזכר הנופלים בקרב, על מנת להנחיל את המורשת שהותירו אחריהם - מורשת של גבורה ומסירות".

 


את הטקס הנחה יו"ר יד לבנים נפתלי קראוס, ונשאו בו דברים גם יו"ר עמותת אלכסנדרוני היוצא צבי בן משה (המכונה "הניו"), ויו"ר העמותה הנכנס מירון נומיס - בנו של  חיים (צ'רלי) נומיס, חבר קיבוץ העוגן שנפל בקרב האחרון של החטיבה, ליד קריית גת; אבנר בדיחי, אחיינו של אחד מנופלי הקרב, יהושע בדיחי; מנהל קריית החינוך ע"ש בן גוריון, אריה ברנע; ומ"פ השריון במיל' בחטיבת אלכסנדרוני יובל פרצי. 
בנו של אבנר, אור בדיחי, ריגש בשירה ובניגון בגיטרה.