סיכום פסטיבל "גשרים בנחל": כ-18,000 בני אדם השתתפו בפסטיבל של המועצה ונהנו ממגוון הופעות ופעילויות.
פסטיבל "גשרים בנחל" נערך במשך ארבעה ימים בפארק איטליה על גדות נחל אלכסנדר. האלפים הרבים שהגיעו לפסטיבל השתתפו במגוון גדול של אירועים ופעילויות, הופעות נהדרות והתרחשויות איכותיות לכל הגילים, באווירה שקטה ובטוחה ובסדר וארגון למופת. ירדנה ארזי והגבעטרוןהקהל. אלפי אנשים נהנו ממגוון הופעות ופעילויות

אירוע מיוחד בפסטיבל הוקדש למחאת המועצה כנגד הקמת אסדות גז בקרבת החוף, כאשר מאות תושבים שרו יחדיו, בשירת המונים, את השיר "׳אין לי ארץ אחרת".
הפסטיבל נפתח בשני מופעים מלהיבים שמשכו אליהם אלפים רבים: חגיגת כליזמרים מלהיבה וקצבית עם תזמורת הכליזמר הישראלית בניצוחו של גרשון לייזרסון; ולאחר מכן משה פרץ במופע סוחף, מקפיץ ומרגש עם מיטב שיריו משמונת אלבומיו.


משה פרץ

יומו השני של הפסטיבל הוקדש לילדים ולנוער, עם אלפי משפחות שנהנו מאווירה נפלאה וחוויות רבות. אחר הצהרים החל בהפנינג ילדים ענק עם הפעלולי - הכוכב של ערוץ לולי, אומני קרקס מברזיל, מנחה ערוץ הילדים וכוכב "הפיג'מות" עודד פז, סדנאות ירוקות, מגוון הפעלות לילדים וסיור לילי לאורך הנחל. בערב הנוער המלהיב הופיעו הרכבי נוער ממקורוק, במופע המרכזי פלד במופע פריצה ולאחריו מופע ערוץ הכיבוד. ערב הנוער הסתיים במסיבת סוף הקיץ לנוער עם D.J MENUMAS. במקביל נערך בגן נחליאלי בקיבוץ מעברות ערב שיח מרתק עם אודי סגל וד"ר יועז הנדל: "החברה הישראלית: ישראל 2048 – לאן אנחנו הולכים".

יומו השלישי של הפסטיבל הוקדש לאלפי המתנדבים בעמק חפר. באירוע הוקרה מיוחד למתנדבים התקיימה הרצאה של יהודה משי זהב, יו״ר ארגון זק״א. ראש המועצה האזורית עמק חפר העלה על נס את פעילות המתנדבים ותרומתם האין סופית לקהילת עמק חפר. הנחה את הערב סגן ראש המועצה, אלדד שלם, יו"ר הנהלת הפסטיבל.הערב כלל קבלת פנים מוסיקלית בהשתתפות קהילות אלישיב, גאולי תימן ובורגתה. לאחריה התקיים המופע "כי שירי הוא בת קול ברוח": מופע מוסיקלי בין-דורי המפיח חיים בשירי ילדות ישנים ונשכחים של ותיקי העמק, בהשתתפות מקהלת העפרוני וותיקים מהעמק. המופע של ירדנה ארזי עם הגבעטרון "הוי ארצי מולדתי", היווה שיא מוסיקלי נוסף – קהל של אלפים רבים נהנה מהרפרטואר המוכר והאהוב שלה ושלהם, ביחד ולחוד.
לאורך כל ימי הפסטיבל, תחת הכותרת "מרחב קהילה יוצרת מקום", הפך פארק הנחל למקום מפגש פעיל של הקהל עם היצירה התרבותית והקהילתית המקומית. בין המיזמים: "קשרים בגשרים" – יצירת אמנות קהילתית בהנחיית ענת ויוטי שמאי, "דמוקרטיה מבית אקדמיית דרך הקרקס" – מופע להטוטנות משעשע ואיכותי; "גשרלריה" תערוכת חוצות קבוצתית המציגה אמנים מקומיים עם יצירות הנוגעות בשאלות של זהות אישית וקולקטיבית (אוצרים: רן ברלב ודליה בר-אמוץ).

הפסטיבל ננעל בקבלת שבת קסומה על גדות נחל אלכסנדר עם "הרכב הבית של זית" אשר אירח את שם טוב-לוי.

 

בתמונה: קבלת השבת עם שם טוב לוי

ראש המועצה וסגנו ציינו את תפקודו המופתי של צוות המרכז הקהילתי ובראשם יעל פלד, ושאר עובדי המועצה, שהשקיעו לילות כימים למען הצלחתו של הפסטיבל, ואת כוחות הביטחון שהעניקו שקט ושלווה לבאי הפסטיבל.

הפסטיבל התקיים בסיוע מפעל הפיס, האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך, המועצה הדתית עמק חפר, ובשיתוף קיבוץ מעברות.